Vasili: Kryeministrin e dorëzuar po e rjepin në ikje e sipër!!! “Nga do i gjejnë paratë?!”

0
102

Nga Petrit Vasili:

Kryeministrin e dorezuar po e rjepin ne ikje e siper!!!

Eshte shume e qarte se koncesionet e fundit te rrugeve Milot Balldren apo edhe Orikum Dukat jane vertet vjedhje aq te trasha sa qe analiza e tyre eshte shume e lehte.

Kryeministri eshte dorezuar perpara nje presioni publik te jashtezakonshem,qe sa vjen e rritet per shkak te korrupsionit te tij dhe te qeverise.

Si i mbyturi qe kapet pas fijes se barit,kryeministri po kerkon mbeshtetje te oligarket lart e poshte.

Keta te fundit po i japin mbeshtetje,por me nje cmim shkaterrimtar.

Ata po e trajtojne kryeministrin e dorezuar si nje pre dhe po e shqyejne deri ne fund.

Ata po i imponojne dhunshem kushtet e tyre te cilat kryeministri i dorezuar i pranon pa bere rezistence se nuk ka se nga tja mbaje.

Si do qe te jete per kete korrupsion te frikshem ne radhe te pare do te pergjigjet e denohet kryeministri dhe ministrat,oligarket vijne pas tyre.

Edhe kryeministri e kupton kete dhe po ben bashkefajtor parlamentin per te shperndare fajin.

Ata qe duan ta zhvasin kryeministrin e kane genjyer duke i thene se mund tja hedhe me parlamentin.

Kryeministri dhe ministri perkates jane dy firmat miratuese ne qeveri dhe ata do pergjigjen e denohen te paret.

Ndaj kryeminister hap syte se po te fusin aq thelle nga nuk do dalesh dot kurre….

Shifrat e demit ne Shqiperi jane qindra milione euro deri edhe ne miliarda euro.

Nje katastrofe financiare apokaliptike e cila ka rene mbi te gjithe shqiptaret pa asnje perjashtim

Lexoni me poshte analizen qe te kuptoni se ne çfare derexheje financiare jane kompanite qe kryeministri ju dhuron koncesione per te kuptuar greminen se ku po shkon vendi.

Lexojeni linkun

https://www.monitor.al/kompanite-koncesionare-ne-pamundesi-financiare-per-te-financuar-ppp/?fbclid=IwAR2o2-E8tIy8yom-3cZh4f8-FZVArfDaMy94l_fl_fBbrEe6h73NvEO7Lps

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here