Akuza të forta nga studenti Bello: Lëvizja për Universitetin donte të…

0
119

Protesta e studenteve nuk ka mbaruar ajo pritet të vazhdojë sërish në Janar dhe të rinjtë kanë premtuar se nuk do të ndalen deri në realizimin e kërkesave të tyre.

Studenti Klajdi Bello i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, akuzoi Lëvizjen për Universitetin se donte të shuante protestën e studentëve.

Bello: Studentët kanë qenë aty dhe e kanë parë të vërtetën. Ju keni dashur ta merrni stafetën. Ne bëmë shkëputjen nga Ministria tek Kryeministria dhe këtu qe vdekja e Lëvizjes për Universitetin dhe lindja e universitetit dhe studentëve të vërtetë të këtij kombi. Doni tua them të vërtetën? Donit të merrnit stafetën e tarifës mbi arsimin që hoqët. Donit të merrnit triumfin. Studentët ishin më inteligjentë. U shkëputëm tek Kryeministria dhe ju na bëtë bllokadë dhe ju dolët me megafonë dhe ndezët zjarrin atje. Ju jeni përpjekur në tëra mënyrat të na shuani.

 

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here