Shpërthen Spahia ndaj Hyseinit: Neveris te qënit prezent në të njëjten strehe me ty, perdhunues, trafikant…

0
186

 

Ndaj deputetit socialist, Alket Hyseni, ka reaguar dhe kundërshtari i tij politik Bardh Spahia. Deputeti demokrat në një status në Facebook ka kritikuar Hysenin për përdorimin e fjalës “autizem e autik” në një përgjigje që ky i fundit i dha Berishës.

“Nuk mund te jesh me kurre zeri dhe mbrojtesi i interesave te asnje prej votuesve te tu. Asnje nga zgjedhesit e tu s’ka kaq mungese te theksuar te ndjenjave njerezore,” shkruan ai.

“Neveris te qenit prezent ne te njejtin ambient, nen te njejten strehe me qenie si ti. Ty as te kerkoj dot qe te mendosh per dhimbjen qe mund te kene shkaktuar fjalet e tua tek qofte edhe nje nene, nje baba, nje moter, nje vella, nje mik, ti je i trashe e s’ke mend per ca flet”

Statusi i plotë

Alket te gjithe jemi imperfekt si qenie njerezore por te gjithe unik e kompleks ne menyra te pafundme.Perqafo imperfeksionet e tua, ne rastin tend hajduterine dhe injorancen dhe kerko falje publikisht pasi te kesh lene karriken tende ne parlament. Nuk mund te jesh me kurre zeri dhe mbrojtesi i interesave te asnje prej votuesve te tu. Asnje nga zgjedhesit e tu s’ka kaq mungese te theksuar te ndjenjave njerezore. Deputete njelloj si ti, vrases, perdhunues, trafikant, hajdute, te korruptuar, te padije e te pashpirt s’mund te kene vend ne ate salle. Neveris te qenit prezent ne te njejtin ambient, nen te njejten strehe me qenie si ti. Ty as te kerkoj dot qe te mendosh per dhimbjen qe mund te kene shkaktuar fjalet e tua tek qofte edhe nje nene, nje baba, nje moter, nje vella, nje mik, ti je i trashe e s’ke mend per ca flet. Por nje gje ben vetem ti.. Ti vjedh toka! Jeta here pas here na detyron te ndajme te njejtin ambient me lloj lloj individesh, por kurre me pare sme ka rastisur te ndaj ambientet e punes me qenie kaq te padenja per te mbajtur emrin njeri. Alket, autizmi nuk eshte tragjedi dhe asgje e jashtezakonshme, por injoranca Alket, injoranca eshte tragjedi jashtezakonisht e demshme!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here