PD ka dy fjalë për Ramën: Pse nuk pranon vetting për vete

0
48

Ishte kreu i PD-së, Lulzim Basha që nga Shkodra deklaroi se është përgatitur ligji për të bërë vetting politikanëve.

I menjëhershëm ishte reagimi i Edi Ramës, i cili e pranoi fillimisht propozimin, por më pas e kundërshtoi.

Nxori të gjithë njerëzit e tij, të thonë se vettingun e politikës do ta bëjnë drejtësia që po zgjidhet.

Por PD sot ka sërish një pyetje për Edi Ramën dhe mazhorancën.

Ja çfarë shkruan PD në Facebook:

Edi Rama dhe Partia Socialiste duan vetting për të tjerët, por nuk e pranojnë për vete.

Erion Braçe paralajmëron vetting për kreun e ri të KLSH.

Pyetja është pse PS pranon vetting vetëm për KLSH dhe jo për kryeministrin, ministrat, deputetët?!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here