Bulqizë/ Plagosen dy minatorë, ngjarja ka ndodhur…

0
177

Një minator dhe një zjarrmëtar janë plagosur pasditen e sotme në minierën e Bulqizës.

Ngjarja ka ndodhur në nivelin 17-të të minierës.

Mësohet se minatori dhe zjarrmëtari kanë qenë duke punuar kur një masiv shkëmbor ka rënë dhe i ka zënë poshtë.

Të plagosurit janë transportuar në spitalin e Bulqizës për ndihmë mjekësore.

Helikopteri i Forcave të Armatosura është nisur drejt Bulqizes për transportin e dy minatorëve të plagosur.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here