Tiranë/ Posedonte armë zjarri pa leje, arrestohet në flagrancë

0
194

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4, kanë arrestuar në flagrancë shtetasin:

-Rafman Gura, 53 vjeç, banues në Tiranë.

Mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative se ky shtetas kishte banesë armë zjarri pa leje, shërbimet e policisë kanë ushtruar kontroll në banesën e tij, ku është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

-Një armë zjarri Pushkë, model 56.

Materialet i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje të municioneve dhe armëve luftarake”, e parashikuar nga Neni 278 i Kodit Penal.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here