LAJMI I FUNDIT/ Ndalohet nga Krimet e Rënda gazetari Artan Hoxha (Video)

0
148

Menjëherë pas përfundimit të emisionit “Opinion”, gazetari Artan Hoxha është ndaluar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda.

Hoxha është ndaluar me pretekstin për nxjerje të sekretit shtetëror.

Gjatë emisionit, gazetari Artan Hoxha bëri me dije se “piloti italian Guido Guidi ka pranuar para prokurorisë se kishte ardhur për të provuar nëse funksionon pista në Ishëm dhe pas kthimit në Itali, do të transportonte 200 kg drogë me avion”.