Shkatërrohet banda e drogës në Itali. Në pranga 12 shqiptarë, sekuestrohen 900 kg marijuanë

0
30

policia-italiane-1Policia italiane ka goditur sot një bandë të trafikut të drogës e shfrytëzimit të prostitucionit dhe ka vënë në pranga 12 shqiptarë.

Lajmi raportohet nga mediat italiane, që duke iu referuar burimeve të policë bëjnë me dije se gjatë këtij superoperacioni janë sekuestruar edhe 900 kg drogë e llojit marijuanë.

Nuk ka ende të dhëna rreth identitetit të shqiptarëve të ndaluar.