Standard.al

Koronavirusi/ Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja dhe numri i viktimave në shtetin fqinj

0

Në 24 orët e fundit, Italia ka konfirmuar edhe 516 raste të reja me koronavirus. Kështu, në total vendi fqinj numëron 33,229 víktima nga Covid-19. Numri i të infektuarve është ulur pasi të premten u konfirmuan 77 persona më pak, krahasuar me një ditë më parë.

Ndërsa, brenda ditës kanë humbur jetën edhe 87 pacientë të tjerë. Pra, ditën e sotme humbën jetën 17 persona më shumë krahasuar me një ditë më parë.

Në total, numri i të infektuarve në vendin fqinj është rritur në 232,248. Po ashtu, 3,503 pacientë janë shëruar nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Itali ndërsa 154,107 është numri i të shëruarve në total.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.