Berisha: Sotën e liroi Rama, pasi në makinën e tij ishte edhe vetë Tahiri bashkë me eurot!

0

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me lirimin e Orest Sotës nga gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda. Berisha shkruan në rrjetin social se Sota u lirua me urdhër të Noriegës, pasi e këshilltarin e tij Braho i mbylli gojën drejtorit të policisë së Elbasanit Qato, që të harrojë se në makinën e Orestit ishte vetë Saimir Trafiku.

Komenti i ish-Kryeministrit

Lajmi i fundit nga narko-shteti!

Noriega urdhëroi sot lirimin e Orest Sotës.

Shkaku është se Oresti ishte i pafajshëm sepse ai u arrestua vetëm se po transportonte Saimir Trafikun dhe milionat euro të tij!

Këtë vendim Noriega e mori pasi me këshilltarin e tij Braho i mbylli gojën drejtorit të policisë së Elbasanit Qato, që të harrojë se në makinën e Orestit ishte vetë Saimir Trafiku, njeriu që mban peng vet Ramën dhe Olsin e tij!! sb

Lini nje pergjigje