Standard.al

Shkatërrohen 3 banda në Itali, edhe shqiptarë mes 35 të arrestuarve

0
Policia italiane po zhvillon një operacion të madh antidrogë dhe sipas raportimeve paraprake, janë arrestuar 35 persona në Trentino, mes të cilëve edhe shqiptarë.

Të arrestuarit janë pjesë e 3 bandave të ndryshme.

Operacioni antidrogë ka nisur prej orëve të para të mëngjesit të sotëm nga 80 karabinierë në Trentino. Arrestime ka edhe në Verona, Bergamo, Pavia e Milano.

Hetimet për nisjen e këtij operacioni në Trentino të Italisë kanë nisur që në vitin 2016.

Në vijim priten detaje të reja rreth operacionit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.