Standard.al

Durrës/ Ndalohet kosovari i shpallur në kërkim

0

Ka tentuar të kalojë kufirin, nisur edhe nga fluksi i madh i udhëtarëve në portin më të madh në vend, por nuk i ka ecur.

Policia Kufitare e Durrësit ka ndaluar 54-vjeçarin nga Kosova, E.Z., i cili rezultonte shtetas në kërkim.

Sipas policisë, 54-vjeçari banues në Prizren, dyshohet të jetë autor i ngjarjes së ndodhur më datë 22.05.2013, në Kukës.

Ai akuzohet për veprat penale “Vrasje me paramendim, mbetur në tentativë” dhe “Armëmbajtje pa leje”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.