Standard.al

Horoskopi për ditën e enjte, 21-korrik 2016

0
DASHI21. mars – 20. prill

Jeta juaj ne çift do jete gjate gjithë kohës e mbrojtur sot. Do ndiheni me se miri pranë partnerit tuaj dhe kënaqësitë do jene te njëpasnjëshme. Mundohuni ta shfrytëzoni ne maksimum çdo sekonde. Beqaret do jene me te vendosur se kurrë për te hedhur hapa dhe nuk do mendohen gjate. Buxheti do filloje te përmirësohet ndjeshëm pas disa vështirësive qe keni pasur se fundmi.

DEMI21. prill – 21. maj

Debate te njëpasnjëshme do ketë sot ne jetën tuaj ne çift. Nuk do bini dakord për asgjë me partnerin dhe situata mund t’iu dale jashtë kontrollit. As beqaret nuk do kenë fat ne dashuri dhe ka rrezik ta vuajnë tej mase vetminë. Duhet te mundohen te shoqërohen sa me tepër me miqtë. Ne planin financiar duhet te tregoheni te duruar sepse vetëm kështu do mund t’ia dilni mbanë.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Do jeni shume kapricoze sot ju te dashuruarit dhe partneri do e ketë te vështirë t’ua plotësojë dëshirat. Ndryshoni sa pa qene vone sepse edhe durimi i tij e ka një kufi. Beqaret do kenë plot takime, por nuk duhet te nxitohen. Ka gjase qe po filluar lidhje, ato te jene afatshkurtra. Për financat ka për te qene një dite e favorshme. Do i kryeni pa frike te gjitha shpenzimet.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Pozicionimi i keq i planetëve ne qiellin tuaj te dashurisë do sjelle probleme goxha serioze. Mos u nxitoni për asgjë sepse do i vuani gjithë jetën pasojat. Beqaret do kenë me tepër mundësi se me pare për te krijuar lidhje te qëndrueshme. Ne planin financiar do keni fat me shumice dhe situata ka për te ndryshuar menjëherë. Mund te ndihmoni edhe disa te afërm ne nevoje.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Dite goxha e ndërlikuar do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mos u nxitoni për asgjë nëse nuk doni qe situata t’iu dale jashtë kontrollit. Beqaret do jene gati edhe për çmenduri te vogla vetëm qe te mos mbeten me statusin qe kane. Sektori i financave do jete i mire, megjithatë nuk duhet te jeni te pamatur me shpenzimet. Mendoni te mblidhni disa para edhe për te nesërmen.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Beni shume kujdes me xhelozinë e tepruar ju te dashuruarit sepse ajo mund te jete shkatërrimtare për një lidhje. Nga ana tjetër mundohuni te jeni me optimiste për te ardhmen. Beqaret do jene më me fat dhe gjerat kane për t’iu ndryshuar menjëherë. Buxheti do mbetet i mire ne çdo moment kështu qe do mund te kryeni edhe disa shpenzime me tepër nga zakonisht.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

pas kaq kohesh te mbushur me debate, sot do pajtoheni me partnerin tuaj dhe do filloni te bëni projekte afatgjata. Secili do mendoje me te mirën e te dyve. Beqaret do joshin çdo person qe do ju dale para dhe ne fund te ditës do zgjedhin atë qe do ju pëlqejë me tepër. Financat do vijnë dalëngadalë duke u përmirësuar ndjeshëm. Mund t’ia lejoni vetes edhe ndonjë investim.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Jeta juaj ne çift do konsolidohet tej mase gjate kësaj dite. Do jeni shume te logjikshëm dhe nuk do thoni gjera te gabuara. Beqaret do jene me fat dhe do realizojnë një nga takimet me te bukura te bukura te jetës se tyre. Gjithçka do marre një tjetër drejtim. Financat do dini si t’i menaxhoni gjate gjithë kohës dhe situata do vije duke u përmirësuar.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Do keni probleme te njëpasnjëshme me partnerin tuaj sot dhe nuk do ndiheni te qete për asnjë moment. Jepini fund kokëfortësisë nëse nuk doni te keni me tepër probleme. Beqaret nuk do ndihen ende gati te bëjnë ndryshime te statusit dhe do i refuzojnë te gjitha ftesat. Ne planin financiar gjendja do mbetet e kënaqshme kështu qe mund te shpenzoni sa te dëshironi.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Dite e mbushur me vështirësi ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Gjithsesi me durim, tolerance dhe mirëkuptim do arrini qe ne mbrëmje te vendosni qetësinë. Beqaret nuk do duan te bëjnë ndryshime te statusit dhe do mbeten ashtu si janë. Financat do kenë nevoje për me tepër pakujdes dhe maturi. Mundohuni te shpenzoni sa me pak te mundeni.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Do përjetoni ndjesi te forta sot ju te dashuruarit dhe do doni qe dita te mos ndalet për asnjë moment. Mund te merrni edhe një vendim te rëndësishëm. Beqaret do jene gati për çdo lloj çmendurie vetëm qe te mos qëndrojnë vetëm. Buxheti nuk do jete ne gjendjen qe keni pritur, por me pak përkujdes dhe maturi do mund t’ia dilni mbanë. Familjaret gjithashtu do i keni pike mbështetjeje.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Emocionet do jene shume te forta sot ne jetën tuaj ne çift. Si ju ashtu edhe partneri do jeni gati te bëni gjithçka vetëm qe te kaloni momente te veçanta se bashku. Beqaret gjithashtu nuk do qëndrojnë asnjë moment ne qetësi, por do bëjnë te pamundurën për te bere për vete një person. Ne planin financiar nuk duhet te ndërmerrni shume rreziqe vetëm qe ta ndryshoni situatën.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.