Standard.al

Nxirret trupi i pajetë i shtetasit çek

0

kerkime-renea_1Pas shume perpjekjesh polumbaret dhe Renea arriten te nxirrnin trupin e pajete te turistit cek qe u mbyt ne lumin Kir.

Operacioni nisi qe dje kur ndodhi ngjarja prane Postribes ne Shkoder per te rifilluar ne oret e para te mengjesit.

Gjate kerkimeve te djeshme u arrit qe te identifikohej vetem vendndodhja e trupit te viktimes, i cili kishte perfunduar poshte disa shkembinjve.

Por per shkak te rrjedhes se fuqishme te lumit Kir dhe erresires, trupi i pajete, nuk u arrit te nxirrej.

Sipas policise, shtetasi çek Adam Baron, rreth 26 vjec, ishte per rafting ne lumin Kir dhe u mbyt pasi iu permbyt varka, ku ishte dhe bashkeshortja e tij, qe arriti te shpetoje pa demtime. Mesohet se 10 turiste çeke po benin rafting ne kete zone.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.