Wednesday, April 17, 2024

Politikë

8 dhjetori, Berisha: Nder të madh studenteve liberatorë, Azem Hajdarit tribunit legjendar

  Në ditën e rinisë Ish-kryeministri Sali Berisha zhvilloi homazhe në nder të figurës së Azem Hajdarit në shatoren e ngritur në sheshin “Demokracia” në...

PD feston 23 vjetorin e pluralizmit Kreu i PD-së: 8 dhjetori, dita e bashkimit të shqiptarëve rreth vlerave të demokracisë

Florenc Drizari Lulzim Basha: Rinia garanci për Shqipërinë e lirive, Shqipërinë e zhvilluar dhe demokratike, Shqipërinë europiane   Nën moton “festojmë lirinë” Partia Demokratike kremtoi dje 23...

Takimi Idrizi Bashkohet me Ramën, kafe kokë më kokë pas takimit të 8 dhjetorit

Kryeministri Edi Rama e fton publikisht për kafe Tetë dhjetori “Dita e Rinisë”, ose dita e lëvizjes studentore të viteve ’90 në Shqipëri, e cila...

Deputeti i PD / Shehu: Pse rritja e borxhit dhe paketa fiskale çojnë në rënie të ekonomisë dhe rritje të inflacionit

Intervistoi: Gëzim Saliu Intervista, deputeti demokrat: Zhvlerësimi i standard &poor’s ul interesin e investitorëve dhe rrit koston e shërbimit të borxhit “Rritja e tatim fitimit mbi...

Takimi me Moore / Basha: PD, e shqetësuar për degradimin e shtetit ligjor

Gëzim Saliu Kreu i PD-së, Moore-it: Po ripërtërijmë PD-në, bashkim të kontributeve historike përmes zgjedhjeve dhe vizion dialogu të përhershëm me qytetarët “PD, në asnjë moment...

8 Dhjetori Basha fton rininë të festojë Lëvizjen Studentore të viteve ‘90

Florenc Drizari “Më 8 dhjetor, në orën 12:00 në pallatin e sportit, Partia Demokratike do të festoje lirinë dhe do të përkujtojë një ditë të...

Paketa fiskale Propozimet në grupin e PS-së: Rritje e TVSH-së me 1 ose 2% për produktet jo bazë

Gëzim Saliu   Paketa fiskale Propozimet në grupin e PS-së: Rritje e TVSH-së me 1 ose 2% për produktet jo bazë Projektbuxheti i 2014-ës në Kuvend të martën:...

INTERVISTA Basha: Demokracia e re, raport i ri me qytetarët

Kryetari PD-së:  Pas 3-4 ditës nisim analizën për zgjedhjet në PD Partia Demokratike pritet që në fillim të javës të ardhshme të nis procesin e...

Debate për kriminalitetin në Kuvend Berisha: Mazhoranca drejtohet nga bandat e krimit

Florenc Drizari “Ju jeni shokët e krimit, shokët e hakmarrjes, shokët e bandës së Durrësit, shokët e bandës së Lushnjës, shokët e Shullazit...”   Diskutimet e lira...

Debate për vrasjen e adoleshentit në shkollën e Durrësit Gati dy projektligje për ndalimin e armëve

Florenc Drizari Rama: Ta çarmatosim Shqipërinë   Vrasjet e ndodhura në ditët e fundit me armë zjarri duket se janë bërë shkas që qeveria të nisë punën...

Kryesore