Wednesday, July 24, 2024

Editorial

Shpërthen gazetari! O Lulzim, mos bej sehir!…

O Lulzim, mos bej sehir!... A ka ndonje pengese serioze qe Lulzim Basha te therrase nje proteste ne daten 8 Dhjetor?! Prita deri me sot...

Ne rrugët e Tiranës vjen premiera: Karteli i “Narco-Rilindjes”

Ne rruget e Tiranes ka nisur te stampohen ne mure fytyrat e disa prej perfaqesueve kryesore te Rilindjes, mes tyre edhe ish-ministra me bema...

Neranxi letër ambasadores greke: Cili është roli juaj në planin e ri të grabitjes së pronave në Himarë???

 NGA NIKOLLAQ NERANXI :E nderuara zonja Ambasadore! Vendosa t’ju shkruaj një letër të hapur, ashtu siç i ka hije një njeriu të lirë, të...

Lubonja: Qeveri fashiste… Populli i nënshtruar si në kohën e Enver Hoxhës!

Publicisti dhe opinionisti, Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka deklaruar se mos mbështetja ndaj banorëve të zonës së Astirit...

Kontratat e errëta të rrugëve, po çojnë në faliment Shqipërinë

Projekte kryekëput gabim, të tjera me fizibilitet të ulët dhe kostot super të larta në projektet me PPP kanë krijuar një histori të errët...

Drejtohemi nga politikanë pa vizion, që kanë të vetmin qëllim, mbushjen e xhepave të tyre…

Nga Artur ZhejiTashmë është e qartë. Shqipëria, pavarësisht se sot është e dyfishuar, duke përfshirë Kosovën e Pavarur, nuk ka dhe nuk mund se si...

Shqipëria si aeroport dhe fabrikë njerëzore pa kuptim…

Nga Artur ZhejiTashmë është e qartë. Shqipëria, pavarësisht se sot është e dyfishuar, duke përfshirë Kosovën e Pavarur, nuk ka dhe nuk mund se si...

Synimet djallëzore të Ramës dhe ‘Mençuria Gomariane’ për reformën në drejtësi

Nga Kastriot Islami/Shumë individë pranë Ramës promovojnë marifetet e Ramës për reformën në drejtësi si një mencuri e rrallë që do të mbetet në...

Deklarata e Mesiç: Nuk besoj në shkëmbimet e tokës

Presidenti Jugosllavisë në 1991 dhe presidenti i Kroacisë z. Stjepan Mesiç joi huaj për shqiptarët këtu dhe në Kosovë. Ai ka qenë i zëshëm...

Kryesore