Saturday, March 2, 2024

Politikë

Avokati i Berishës zbulon arsyen e përzënies së Irena Gjoka-Maneku-Spata nga Greqia

Genc Gjokutaj, avokati i kreut të PD-së, Sali Berisha, ka reaguar në lidhje me pretendimet se kryterja e GJKKO-së Irena Gjoka (Maneku) ka përdorur...

A është ‘arrestuar’ Majko?

Nga Agim Xhafka Nuk ka një lajm të tillë, as njoftim nga SPAK. Por në fakt Pandeliu është në ‘burg’. Ka kohë që e kanë rrasur...

Kandidatët! Mbahen sot mes tensionit zgjedhjet për kreun e Komunitetit Mysliman shqiptar

Ditën e sotme, (e shtunë, 2 mars), mbahen zgjedhjet për kreun e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë. Votimi do të bëhet në ambientet e Medresesë...

Edi Rama e ka mbushur SHIK-un në të gjitha postet drejtuese me patronazhistë të deklaruar

Kryetari i PD, Sali Berisha në protestën që po zhvillohet kundër arrestimit politik të tij është shprehur se Kemi një mur të tmerrshëm krimi...

Refuzimi i ambasadorit të SHBA/ Berisha: Serbomadhi i Beogradit dhe Pashiqi i Tiranës konferencën për Kosovën, e donin vetëm për ta ndarë atë

Ne fjalen e tij para protestuesve, Berisha foli edhe per samitin e  6 vendeve të Ballkanit, ku Kosova nuk dërgoi përfaqësi. ''Dy muaj më parë ky...

Berisha: Në 60 ditë ju arritët nga një grup njerëzish të paraqitni para Shqipërisë dhe mbarë botës, si shumica më e fuqishme politike e...

Ne fjalen e mbajtur para protestuesve, lideri demokrat Sali  Berisha tha se u bene tashme 60 dite qe qytetaret mblidhen pernate te Rruga e...

Pas më shumë se 6 orësh, Damian Gjikuri del nga SPAK: Është sekret hetimor

Pas më shumë se 6 orësh në ambientet e Prokurorisë së Posaçme, ish-ministri i Energjetikës Damian Gjiknuri ka dalë nga SPAK. “Nuk kam informacion për...

Edhe nëse i pyet se cila ka qenë tema e “samiteve”… nuk e mbajnë mend!

Gent STRAZIMIRI “Pas këtij samiti, Shqipëria ka një peshë tjetër në arenën ndërkombëtare” (e ka në kuptimin që është bërë më e rëndë)… “I vetmi sukses...

Mashtrim 197 mln euro me maskat Covid. Arrestime në 17 shtete. Hetime edhe në Shqipëri

Zyra e Prokurorit Publik Europian (EPPO) në bashkëpunim me autoritetet gjermane kanë ndërmarrë një operacion të përbashkët në 17 shtete kundër “evazionit fiskal”, të...

Dikur do “binjakëzohej” me Lacion dhe do kishte TV, sot Shkumbini del në ankand për 4 milionë lekë!

Nga Boldnews.al Një nga skuadrat që bëri histori në superligën shqiptare të futbollit, Shkumbini i Peqinit, po “noton” në ujëra aspak të mira, teksa së...

Kryesore