Wednesday, July 24, 2024
Home Koment Page 3

Koment

“Armiku i Popullit”

Kryeministri Edi Rama me një lehtësi habitëse etiketon si “armik”, jo vetëm të atij vetë, por “të Shqipërisë” çdokënd që ka mendim kritik për...

“Aborti dhe Surrogacia, pjellë e ‘Shoqërisë së Hapur’ me të cilat sekti i Rilindjes...

Nga Besart Xhaferri: Në një kohë që në Shqipëri po diskutohet projektligji për abortin dhe surrogacinë,  i ideuar kudo nga "Shoqëria e Hapur" e Sorros...

Po t’i doje nuk do ti largoje!

Nga Dashnor SulaVetëm 10 vitet e fundit Shqipërinë e kanë braktisur mbi 1 milionë shqiptarë. Ndërkohë ikjet nuk ndalen. Çdo vit INSTAT raporton për...

Çfarë i shqetëson ambasadorët në Tiranë

Qëndrimi aspak proporcional i disa ambasadorëve, mes batërdisë që ka ndodhur në bashkinë e Tiranës dhe disa tymueseve në dyert e saj, ka ngjallur...

Znj. Meloni besoj e ka kuptuar se marrëveshjen e refugjatëve e ka nënshkruar me...

Nga Ndriçim Kulla:Çfarë mund të ketë biseduar Giorgia Meloni, kryeministria italiane, me Ramën, kryeministrin e korruptuar Edi Rama të Shqipërisë, në bregdetin blu të Dhërmiut në...

Çfarë i shqetëson ambasadorët në Tiranë ?

Nga Armand ShkullakuQëndrimi aspak proporcional i disa ambasadorëve, mes batërdisë që ka ndodhur në bashkinë e Tiranës dhe disa tymueseve në dyert e saj,...

Reportazhi i RAI 3, prova e pakontestueshme se Shqipëria drejtohet nga një kryemafioz?

Nga Enver Bytyci: Prej vitesh shkruaj në reagim të politikave të brendshme dhe sidomos lidhur me Kosovën të kryeministrit tone, Edi Rama! Aq shumë kanë...

Moçali i Fondit të Kujdesit Shëndetësor si model Rilindje

Nga Klodian TomorriFondi i Sigurimit të Kujdesit Shëndetesor, një institucion i përfshirë në skandale korrupsioni deri në mykje, prej vitit 2019 nuk publikon më...

Zoti Rama, të bën të fala Rai 3!

Nga Ylli Dylgjeri:Edi Rama i ka marrë rregullisht nëpër gojë të gjitha mediat dhe përfaqësuesit e saj. Në një emision,  i nxitur nga formati...

Kodi etik diplomatik e moral i munguar në Shqipëri

Nga Enver BytyçiNë diplomaci, si në çdo profesion, ka një kod sjelljeje. Ky kod në teorinë e filozofisë lidhet me moralin në paraqitjen diplomatike,...

Te fundit