Saturday, July 13, 2024

Editorial

FOTOLAJM/ Qytetarët mblidhen para Bashkisë së Tiranës, kërkohet dorëheqja e Veliajt

Qytetarët janë grumbulluar edhe sot përpara Bashkisë së Tiranës në protestë pas skandalit të drejtorëve të Erion Veliajt.Qytetarët po kërkojnë dorëheqjen e Veliajt, ndërsa...

Fermerët nga gjithë Shqipëria në protestë kundër qeverisë, derdhin qumështin në rrugë

Blegtorë e fermerë e jugut kanë dalë ditën e sotme në protestë, duke bllokuar me traktorët e tyre dhe makinat bujqësore aksin rrugor Fier-Lushnjë.Në...

Skandali ”La Brisa”/ Rama ligjëroi krimin e hotelit pa leje në Dhërmi nga Tivari dhe Malaj

Nga Klodian TomorriDitën e martë, në 1 gusht të vitit të kaluar, Këshilli Kombëtar i Territorit zhvilloi një mbledhje me axhendë të ngjeshur, në...

Qeveria e Ramës u fali ndërtuesve të paligjshëm mbi 2 milionë euro tarifa

Pasi premtoi se do t’i ndëshkonte ndërtuesit e paligjshëm të pallateve në Tiranë, qeveria nënshkroi kontrata që i amnistonte ata edhe nga detyrimet fiskale...

Degradimi i shtetit/ Kompania 5D i shpallte vet fituesit e tenderave të Bashkisë

Dosja e SPAK për aferën 5D zbulon një çudi të padëgjuar më parë në historinë e shtetit shqiptar. Ndonëse ishte e privilegjuar në procedurat...

Dosja ‘5D’/ Erion Veliajt i arrestuan të gjithë shtabin elektoral

Një ditë më parë, me urdhër të SPAK u arrestuan dy nga njerëzit e besuar të Erion Veliaj, Mariglen Qato, drejtor, dhe Redi Molla,...

Kërcet pranga te Bashkia Tiranë/ Arrestohen me urdhër të SPAK disa ish-drejtorë dhe zyrtarë

Disa ish-drejtorë dhe zyrtarë në Bashkinë e Tiranës janë arrestuar pak çaste më parë me urdhër të SPAK.Mësohet se janë të 9 urdhër arreste...

Raportuesja për Shqipërinë në PE: Po ndjekim nga afër ligjin për Zonat e Mbrojtura dhe lirinë e medias

Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Isabela Santos në një konferencë për mediat ka deklaruar se po ndjekin nga afër se si do të...

Fakte të reja: Nga inceneratori fantazmë i Tiranës iu paguan miliona euro një agjencie turistike për pushime luksoze të qeveritarëve !

Agjencia Turistike "One Explorer" në pronësi të shtetasit Juventin Cere, i cili rezulton të jetë arrestuar më parë për mashtrim, ka përfituar miliona euro pagesa...

Berishës i ndalohet Kuvendi/ Avokati pas seancës: U shkelmua Kushtetuta

Avokati i Sali Berishës është shprehur se Apeli i GJKKO-së ka shkelur Kushtetutën me vendimin për të mos pranuar kërkesën e ish-kryeministrit për të...

Kryesore