Wednesday, May 12, 2021
Home Aktualitet Kronikë

Kronikë

VIDEO/ E rëndë në Tiranë, një person hipën në godinën e ‘Muzeut’, kërcënon se do hidhet

Një person kërcënon të hidhet nga godina e Muzeut Historik Kombëtar në Tiranë, e cila është duke u rikonstruktuar. Në vendngjarje ndodhen punonjës të zjarrfikëses...

Dalin detaje të reja nga vrasja në Vlorë/ Përveç policit, në makinë ndodhej edhe kushëriri i viktimës

Policia ka dhënë detaje të reja në lidhje me atentatin në Vlorë, ditën e hënë më 10 maj ku mbeti i vrarë Bledar Birçaj. Në...

Vendi është tronditur nga vrasjet/ Policia “lufton” krimin duke bërë video për Tik Tok në orarin e punës

Një efektive policie ka bërë “namin” në rrjetin social të Tik Tok duke publikuar herë pas herë video nga ditët e punës. Videot me uniformën...

Detajet nga vrasja në Elbasan/ Autorët goditën me dhjetra plumba viktimën

Detaje të reja janë zbuluar nga vrasja e një natë më parë në Elbasan. Sipas burimeve në polici thuhet se janë sekuestruar shumë kamera sigurie biznesesh...

Emrat/ Hodhën pakon me drogë sapo panë policinë, arrestohen katër persona me 900 gram kokainë në Durrës

Policia e Durrësit ka pëërfunduar me sukes operacionin antidrogë të koduar “Taksisti”. Në kuadër të këtij operacioni në Durrës janë arrestuar katër persona, të...

VIDEO/ Çfarë po ndodh në Fushë-Krujë? FNSH blindon qytetin

Forca të shumta policie kryesisht FNSH të ardhura nga Tirana kanë zbarkuar në Fushë-Krujë.  Abcnews.al mëson se ata do të ushtrojnë kontrolle në fshatrat...

GI: Skema dhe vlerat e trafikut të kanabisit, kokainës e heroinës në Ballkan dhe rruga nga Shqipëria

Shqipëria u rendit si prodhuesi më i madh i kanabisit në Ballkanin Perëndimor dhe një nga nyjet më të rëndësishme në Rajon për përpunimin...

FOTO/ Dy tërmete tronditin juglindjen gjatë natës, panik te banorët

Dy tërmete me madhësi të shkallës 4.7 dhe 5.2 Rihter, në orën 23:51, rane në Kastoria të Greqisë. Lëkundjet e tërmetit u ndjenë edhe në...

Lajmet e fundit