Saturday, April 17, 2021
Home Zgjedhje 2021

Zgjedhje 2021

Edmond Haxhinasto: Ndryshimi do të ndodh në këto zgjedhje, opozita e bashkuar do të marrë një fitore të pastër, ja arsyet

Ish- ministri dhe njëherazi kandidati për deputet në Tiranë për LSI-në, Edmond Haxhinasto, është shprehur i bindur se opozita e bashkuar do të fitojë...

Rakipi tregon pse Rama sulmon Metën: E kërcënon PS në 7 zona nevralgjike zgjedhore

Kryeministri, Edi Rama, e ka përqendruar diskursin e tij politik në këtë fushatë zgjedhore kundër presidentit Ilir Meta duke e pozicionuar këtë të fund...

Çdo derë po hapet për të mirëpritur ndryshimin’/ Bushati: Largojmë hajdutët më 25 prill

Drejtuesi politik i PD në qarkun e Shkodrës ka vijuar takimet me banorët e Lugoçezmes, ku ka theksuar se çdo derë po hapet për...

“Mbajeni shënim”, Tavo: Pas 25 prillit, nuk do ketë familje në qarkun e Gjirokastrës me qoftë edhe një pjesëtar të vetëm të papunë

Kandidati i LSI për deputet në Qarkun e Gjirokastrës, Vangjel Tavo pasditen e sotme në takimin elektoral ku e pranishme ishte dhe kryetarja e...

Takimi i Ramës në Berat, Lefter Maliqi: Ishte “funerali” i Rilindjes

Kandidati për deputet i LSI në Berat, Lefter Maliqi thotë se takimi i Edi Ramës sot në ktë qytet tregoi dështimin e Rilinjdes. Ai...

Zgjedhjet/ 65 vëzhgues të OSBE mbërrijnë javën e ardhshme në Shqipëri, ja kush do jetë drejtuesi i misionit

Kur na ndajnë vetëm 8 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit bëhet e ditur se rreth 65 vëzhgues nga Asambleja Parlamentare e OSBE do...

Kryemadhi: Sondazhet nuk janë politikë, por janë gjoba. Mbështetësit e LSI të palexueshëm të qëndrueshëm dhe luftëtarë

Për kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi sondazhet e organizuara nuk janë reale, por janë gjoba që vendosin sondazhuesit. Në një intervistë dhënë për gazetarin Rezar...

“Hemorragjia e institucioneve”, Kryemadhi: Rama dhe Rilindja kërkon të zhdukë historinë, memorien tonë, kërkon të tjetërsojë flamurin

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar takimin e radhës elektoral në qytetin e Gjirokastrës. "Të dashur miq, tek vija rrugës nuk e prisja atë...

Lajmet e fundit