Thursday, July 25, 2024
Home Vendi

Vendi

Meta: Me ish-futbollistin e Korabit, drejt majës së Korabit!

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka publikuar sot në Fb një fotografi me humoristin Bes Kallaku ndërsa tregon se janë duke iu ngjitur sëbashku, malit...

“Unaza e Re”, Xhixho apel Qeverisë e Bashkisë: Lëreni arrogancën e dialogoni. Mos...

Nënkryetarja e LSI, njekohesisht anëtare e Këshillit Bashkiak të Tiranës ka komentuar per gazeten "standard" çështjen e shtëpiave të banoreve te Unazes se Re...

Kush e shkrehu revoltën?!

Nga Gëzim Saliu Sot nisi zyrtarisht aplikimi i tarifave të pagesës në euro për kalimin këndej e andej kufirit mes Shqipërisë e Kosovës, dy shtete...

Eventi special për 200-vjetorin e “Sigaro Toskano”, Dizdari flet mbi eskperiencën 10-vjeçare në Shqipëri

Për herë të parë në Shqipëri në ambjentet e Grand hotel Tiranau organizua një event me rastin e 200-vjetorit te “Sigaro Toskano” nga distributori...

Fjalimi historik i Skënderbeut në prag të vdekjes

Nga Aurenc Bebja, Francë –  03 / 08 / 2016   Fjalimi i më poshtëm është marrë nga libri i autorit Stephan Zannowich, me titullin « Le...

Festë në Velipojë, Zëvendëskryetari i LSI-së, befason edhe si këngëtar

 E shtuna në mbrëmje e 14 korrikut, është shndërruar në festë në plazhin e bukur të Velipojës të bashkisë së Shkodrës, teksa mijëra qytetarë...

INTERVISTA/ Goxhaj: Dosja që do trondisë Washingtonin, si Soros përvetësoi paratë e DASH me...

Avokati Altin Goxhajt flet ne një intervistë ekskluzive për "STANDARD" mbi dosjen e Judicial Watch për Soros dhe lidhjet e tij në Shqipëri por...

Protesta në Kukës: 23 u arrestuan, të tjerë në kërkim

 Pritet që Prokuroria së bashku me Gjykatën e Rrethit Kukës të vendosin nga momenti në moment orën e seancës zyrtare ku do të vendoset...

E fundit: Kukësi në “shtetrrethim”, RENEA shoqeron 35 persona

Protesta e dhunshme e dites se djeshme ne Kukes, ka vene ne levizje forcat RENEA. Janë leshuar 25 urdher arreste. Mesohet se disa te...

Drilon/Pogradec, vendi ku bukuria natyrore po shkatërrohet nga “dora e zezë”

Nga Aida TopalliDriloni, vendi ku shumë pushues, vendas dhe të huaj zgjedhin të kalojnë fundjavat. I njohur ndryshe si vendi i mjelmave, Driloni...

Te fundit