Sport - Page 3

Vetëm barazim në Kurbin, Laçi dhe Partizani ndajnë pikët

Partizani dhe Laçi kanë barazuar 1-1 në Kurbin, në ndeshjen e Superiores. Një nga episodet më të rëndësishme të takimit i përket minutës së...

Teuta mposht Tiranën në kryeqytet, bardheblutë largohen nga “final four”, Vllaznia ngec përballë Erzenit

Tirana vijon sezonin kaotik me ulje-ngritje të forta. Bardheblutë bien keq në kryeqytet, pësojnë një humbje 1-2 përballë Teutës. Ekipi i Fagut qëndron jashtë...

Humbjet në dy miqësore i kushtojnë shtrenjtë Shqipërisë, bie përsëri në renditjen e FIFA-s

Humbjet ndaj Kilit dhe Suedisë kanë zbehur pak entuziazmin rreth Shqipërisë pak muaj para fillimit të Euro 2024. Por njëkohësisht, kanë sjellë edhe pasoja...

Ndeshja Kastrioti-Elbasani/ Tifozi qëllon me bidon plastik efektivin e policisë

Gjatë ndeshjes së sotme midis Kastriotit dhe Elbasanit, një tifoz 30-vjeçar është shoqëruar në komisariat pasi ka goditur me bidon plastik një efektiv policie.“Më...

Fitore zemre, Ukraina në Europian, përmbysje ëndrrash ndaj Islandës

Ukraina ia ka dalë të kualifikohet për në Europian. Ekipi i drejtuar nga Rebrov triumfoi 2-1 ndaj Islandës, në ndeshjen e mbajtur në Tarczynski...

Gjeorgjia kualifikohet në Europian, eliminon Greqinë pas penalltive (VIDEO)

Gjeorgjia ka shkruar historinë, teksa është kualifikuar për në Europian për herë të parë në histori.Gjeorgjianët eliminuan Greqinë, pas goditjeve të 11-metërshave.120 minutat e...

Trazoi futbollin italian, u akuzua për racizëm, merret vendimi për Acerbin

Prej javësh, që pas sfidës Inter-Napoli, Acerbi u kthye në kryefjalën e mediave italiane. Mbrojtësi i Interit u akuza për racizëm ndaj Juan Jesus,...

Përfundon miqësorja me Suedinë/ Tjetër disfatë për Shqipërinë ( sonte paraqitja krejt ndryshe nga Kili)

Kombëtarja shqiptare luajti sot në “Friends Arena” të Solna, ndeshjen e dytë miqësore për muajin mars. Ndeshja miqësore përfundoi me me rezultatin 1-0 për...

Zhbllokohet ndeshja, Suedia realizon në Stokholm ndaj Shqipërisë

Suedia ka kaluar ne avantazh ndaj Shqiperise.Minutë pas minute:62- Realizon gol Suedia me Nilson. 

Spektakël i Brojës, gjyqtari u mohon penallti kuqezinjve

12’ Broja jep spektakël me një shpërthim në krahun e djathtë të sulmit! Ai hyn në zonë dhe rrëzohet pas një kontakti të mbrojtësit,...

Aktualitet