Saturday, July 13, 2024

Sport - Page 2

Gjashtë gola dhe spektakël, Real Madrid dhe Man City ndahen në paqe në “Santiago Bernabeu”

Real Madridi dhe Manchester City kanë luajtur baras me rezultat 3-3 në kuadër të ndeshjes së parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve.Të parët që...

Penallti dhe gol, Bayern përmbys Arsenalin (VIDEO)

Champions League luan sonte në orën 21.00 dy ndeshje çerekfinale.Arsenal – Bayern Munchen Arsenal (4-3-3) – Raya; White, Saliba, Gabriel, Kiwior; Odegaard, Jorginho, Rice; Saka, Havertz,...

C.Ronaldo godet me bërryl kundërshtarin dhe bëm gjeste ndaj arbitrit, merr të kuqe e dënohet me gjobë

Cristiano Ronaldo nuk shpëton pa lagur pas goditjes që i dha kundërshtarit me brryl në ndeshjen e Superkupës së Arabisë ndaj Al Hilal. Sulmuesi portugez...

Skënderbeu me 10 lojtarë i merr pikë Tiranës, Erzeni befason Egnatian

Skënderbeu dhe Tirana kanë barazuar pa gola në ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të të elitës, të luajtur në Korçë. Në minutën e 13-të,...

Super sfida e javës, Partizani dhe Vllaznia ndajnë pikët në “Air Albania” 

Partizani dhe Vllaznia barazuan 0-0 në “Air Albania”, në përballjen e javës së 30 të elitës. Në minutën e 16-të, Skuka nuk shfrytëzoi si...

Fenerbahce braktis ndeshjen e Superkupës së Turqisë pas dy minutash lojë, feston Gallatasaray

Finalja e Superkupës së Turqisë dhuroi një shfaqje të shëmtuar. Fenerbahce në fakt vendosi të largohej nga fusha në minutën e 3-të, pasi Mauro...

Spektakël pa fitues në Old Trafford, Manchester United dhe Liverpool ndajnë pikët

Manchester United dhe Liverpooli i kanë ndarë pikët në barazimin 2-2 në derbin e luajtur në kuadër të javës së 32-të në Ligën Premier. Ndeshja...

Tifozët e Interit zgjedhin golin e Kristjan Asllanit si më të bukurin e muajit mars

Kristian Asllani shënoi golin e parë me fanellën e Interit ndaj Genoas në fillimin e muajit mars.Mesfushori kuqezi arriti që të shënojë golin e...

Manaj i pandalshëm, sulmuesi shqiptar gjen golin e 16-të sezonal

Rei Manaj fantastik. Sulmuesi shqiptar ka realizuar gol për Sivasspor në minutën e fundit të kohës së rregullt në ndeshjen ndaj Karagumruk, për t’i...

Armando Broja nuk gjen paqe, trajneri i Fulham vendos për sulmuesin shqiptar

Premier League zbret në fushë sonte në mbrëmje, teksa Fulham luan në transfertë ndaj Nottingham. Për këtë ndeshje, trajneri i londinezëve, Marco Silva ka...

Aktualitet