Thursday, April 1, 2021
Home Rajoni

Rajoni

Vritet efektivi i policisë me të bijën në Prizren

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Admir Shala, ka konfirmuar se në Prizren janë gjetur të vdekur dy persona, dhe se njëri nga ta...

Gjykata e Hagës konfirmon aktakuzën kundër Haradinajt dhe Gucatit

Gjykata Speciale në Hagë konfirmoi aktakuzën kundër dy udhëheqësve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njoftoi të hënën avokati...

Vjosa Osmani e qartë për zgjedhjet: Votuesin e LDK-së e përfaqësoj unë

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani e ka bërë të qartë që në zgjedhjet e ardhshme do të garojë e ndarë nga LDK-ja. Sipas...

Vjosa Osmani: Serbia duhet ta pranojë peshën e krimeve kundër shqiptarëve

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e veçantë me rastin e Ditës ndërkombëtare të përkujtimit dhe nderimit të viktimave të krimeve...

FOTO/ Mozzik bëhet bashkë me djalin e Hashim Thaçit, ndër male mbajnë flamurin e...

Këngëtari i famshëm shqiptar nga Kosova, Mozzik ka postuar një foto me djalin e ish-Presidentit Hashim Thaci. Duket se këngëtarin dhe djalin e politikanit e...

Haradinaj: Edi Rama vuri Kosovën në vështirësi të mëdha

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë ekskluzive për Ora News ka komentuar dhe raportin e tij me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Ramën....

Votohet qeveria e re malazeze, Dritan Abazoviç merr postin e rendësishëm

Parlamenti i Malit të Zi miratoi me 41 vota qeverinë e re me kryeministër Zdravko Krivokapiçin. Ndërkohë, shqiptari Dritan Abazoviç u zgjodh zv.kryeministër i Malit...

Nëse Kushtetuesja rrëzon sot Hotin, Kurtit i jepet mundësia të bëhet sërish kryeministër

Gjykata Kushtetuese sot mund të vendosë për rrëzimin e Qeverisë së udhëhequr nga Avdullah Hoti, në rast se gjyqtarët e këtij organi që është...

Pandemia e COVID-19, Maqedonia e Veriut do të zgjasë për 6 muaj gjendjen e...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut i ka kërkuar Kuvendit vazhdimin e gjendjes së krizës në këtë shtet edhe për gjashtë muaj. Ky vendim vjen...

Osmani: BE-ja të kërkojë ndryshimin e Kushtetutës nga Serbia, e jo nga Kosova

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, i ka thënë shefit të zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomash Szunyog se, për...
21,722FansLike
0FollowersFollow
69,062FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Te fundit