Saturday, July 20, 2024

Politikë

TECTON, interes për të investuar në hekurudhat shqiptare

Kryeministri Berisha priti dje në takim përfaqësues të grupit austriak TECTON, i mirënjohur në projektim dhe ndërtim në fushën e infrastrukturës, kryesisht në hekurudha,...

SHBA: Keqardhje që miratimi i tri ligjeve nuk pati mbështetje në Parlament

Ina JanoTakimi me drejtorin e DASH, Berisha: Zgjedhja e prokurorit të ri të Përgjithshëm do të hapë një kapitull të ri dhe cilësor në...

Shoqëria civile, “Voto Tani”: Tri ligjet duhen votuar për interesat kombëtare

Shoqatat e shoqërisë civile i bëjnë thirrje klasës politike shqiptare të tregohet e përgjegjshme në kuadër të votimit të tri ligjeve të domosdoshme për...

PR mbështet Llallën, Alibali: PS me bllokimin e ligjeve po dëmton aspiratën evropiane

Partia Republikane i bëri dje thirrje Partisë Socialiste të heqë dorë nga politikat bllokuese dhe të japë kontributin e saj në integrimin e vendit....

Samiti në Bruksel, Bregu lobon për integrimin, Qipro: Të plotësohen rekomandimet e mbetura

E ftuar në samitin për Ballkanin, të organizuar në Bruksel, ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, ka ritheksuar dje edhe njëherë domosdoshmërinë e votimit të...

Fule, PS-së: Mos lidh axhendën evropiane me çështje të tjera

Gëzim Saliu“Mbeten tri çështje për t’u përmbysur që kërkojnë angazhimin e mazhorancës dhe opozitës”Kritika e komisionerit: Nuk besoj se ka ndonjë vend tjetër të...

Raporti i TIA për korrupsionin, Rama: Rekord negativ, PD: Vjen nga ish-krerët e KLD-së

Në raportin e publikuar nga “Transparency International” për indeksin e perceptimit të korrupsionit, Shqipëria renditet e 113-ta në raportin e publikuar nga. Përfaqësuesit e...

Dhënia e shtetësisë, shqiptarët dhe politika në Maqedoni mirëpresin propozimin e Berishës

“Shtetësi për të gjithë shqiptarët”, 300 aplikacione në KosovëPropozimi i Kryeministrit Berisha për pajisjen e shqiptarëve në mbarë botën me shtetësi të Shqipërisë është...

Islami: Me Ramën në krye nuk ka as fitore dhe as të ardhme për PS-në

Gëzim SaliuIslami: Përshëndes votën e vetme socialiste pro prokurorit, ftoj Ramën të ndryshojë vendimin e grupit“Partia e re e Ramës mund të përdoret në...

Komisioni i Ligjeve, KQZ kërkon më shumë fonde

“Duam më shumë fonde”. Ende nuk është saktësuar fondi që do të zërë në buxhetin e vitit të ardhshëm Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, kjo...

Kryesore