Wednesday, April 17, 2024

Politikë

Vizita në Kazakistan/ PD, Çollaku e Islami: Rama po orienton Shqipërinë nga Lindja, të bëhen publike marrëveshjet  

Gëzim Saliu Islami: Komision hetimor për vizitën në Kazakistan. Çollaku: Përflitet se porti i Shëngjinit do t’u lihet ruso-kazakëve, preket pozicioni gjeostrategjik i Shqipërisë, si...

INTEGRIMI NË BE/ Meta: Vetëm kur ka konsensus me opozitën  

Florenc Drizari Kryeministri Rama: Shqipëria meriton statusin e vendit kandidat, nuk diskutohet. Besoj shumë sot se sa ç’ka nevojë Shqipëria për BE-në, ka nevojë BE...

Akuzat e batutat mes Berishës, Ramës, Islamit, Metës e Topallit

Florenc Drizari Komisioni hetimor/ Berisha: S’shkel më në Parlament, nëse s’faktoj lidhjet e Ramës me krimin  Kryeministri Rama, Berishës: Nuk merrem më me ty Seanca e djeshme plenare u përfshi në...

LANÇ “zbret” në Kuvend, përplasje Meta-Topalli

 Florenc Drizari Ilir Meta: Kongresi i Përmetit vendosi çlirimin e Shqipërisë dhe zgjedhjet e lira  Jozefina Topalli: I pari që tradhtoi atë pjesë të pastër të...

Intervista/ Ekstremistët në Evropë, Rama: Idiotët e BE-së luftohen ballë për ballë  

 Intervistoi: Sokol Balla “Në Prokurori ka dosje për zyrtarë të lartë që kanë kërcënuar sigurinë kombëtare”  Lazarati, Rama: Do ta çrrënjosim drogën si një simbol negativ...

Thirrje palëve politike/ Ambasadorët e BE-së: Mungesa e dialogut dëmton integrimin, duhet bashkëpunim

Gëzim Saliu  “Shqipëria do të ishte më afër Bashkimit Evropian, nëse polarizimi i shoqërisë do të ishte eliminuar” Ambasadorët e vendeve të Bashkimit Evropian të akredituar...

Greva e ish-të përndjekurve/ Kërkesë qeverisë: Mbani premtimet për dëmshpërblimin

Gëzim Saliu Shfaqen problemet e para për grevistët, Bedrie Bozazhiu largohet nga çadra, luhatje tensioni Në ditën e dytë të grevës së urisë së ish-të përndjekurve...

Flet Tomasova/Do ishit më afër BE, po mos kishit këtë problem  

Ambasadorja ceke Bronislava Tomasova ka komentuar situatën politikë në Shqipëri duke theksuar polarizimin e shoqërisë dobëson pozitat e saj në integrimin në Bashkimin Europian. “Jeni...

Bollano: Himara të jetë e ndarë nga Labëria. PS po bën një hartë elektorale

Ish- kryetari i Bashkisë së Himarës, Vasil Bollano, në një intervistë për gazetën MAPO, akuzon Partinë Socialiste se me ndarjen e re territoriale, po...

LIGJI PËR FA-NË/ LSI me opozitën: Rama po kërkon të komandojë ushtrinë

Florenc Drizari  Deputeti i LSI-së, Luan Rama: Në qoftë se do të bëjmë dhe Kryeministrin komandant të Përgjithshëm, atëherë unë jam dakord ta kalojmë kështu...

Kryesore