Thursday, June 13, 2024

Politikë

Bashkëbisedimi për Tiranën/ Kosova prezanton 5 prioritetet: Arsimi, transporti, ulja e taksave, gjelbërimi dhe shtresat në nevojë

“Zgjedhjet e 23 qershorit ishin mbyllur, kam qëndruar deri ditën e fundit si ministër, deri në orën 6 pasdite në zyrë, duke kërkuar llogari...

Nga Qyteti Studenti/ Veliaj prezanton programin: Ndërtojmë bulevardin. Rama: Po votuat PD-në, morët veten në qafë

Gëzim SaliuKandidati për kryebashkiak: Kampus i ri universitar, përfundohet unaza e vogël dhe e mesme, mbyllim të madhen. Projekt i Pazarit të Ri dhe...

Seanca parlamentare/ Përplasja për zgjedhjet, debat i ashpër Topalli-Meta. Idrizi nën kryetar, Dule dorëhiqet

Gëzim SaliuBlushi: Diplomaci amatore, a kemi sedër kur i kërkojmë Turqisë të ngrejë Parlamentin tonë?Blushi: Veto ndaj Maqedonisë nuk funksionon, e provoi Greqia dhe...

Në Rrashbull të Durrësit/ Rama: Në 8 vjet legalizuan 59 ngrehina, ne në 18 muaj 1200. PD ka modelin e Kënetës

Gëzim SaliuKryeministri: Vota e 21 Qershorit nuk është votë as për të ulur dritat dhe as për të grisur hartën territorialeKryeministri Rama shpërndau dje...

PD çel fushatën për 21 qershorin/ Basha: Me votë ti kthejmë Ramës dhe Metës reston e mashtrimeve dhe arrogancës

Gëzim Saliu“Të flakim me votë varfërinë, pasigurinë dhe papunësinë që ka gjunjëzuar shumicën dërmuese të  shqiptarëve”Partia Demokratike dhe aleatët e saj në koalicion e...

Kuvendi, Idrizi votohet si nënkryetar, Dule jep dorëheqjen

Shpëtim Idrizi, kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, është votuar si nënkryetari i tretë i Kuvendit të Shqipërisë, me 73 vota pro.Ndërkohë,...

Blendi Klosi merr postin e Erion Veliajt

Blendi Klosi do të zëvendësojë Erion Veliajn në postin e Ministrit për Mirëqenien Sociale.Lajmi u bë i ditur nga vetë kryeministri Edi Rama. Përmes...

Opozita pa kandidat në Kurbin/ KQZ çregjistron Pjetrajn edhe me votën e Luzit. PS: Ishte jashtë afatit. PD: Do ta çojmë në kolegj

Gëzim SaliuKQZ pranon kërkesën ankimore të PS-së për çregjistrimin e vëllait të Fufit si kandidat për Bashkinë e KurbinitKomisioni Qendror i Zgjedhjeve shpall të...

Veto e Shqipërisë/ Rama: Maqedonia jo në NATO, pa zbatuar Marrëveshjen e Ohrit

Gëzim Saliu“Përpjekje e rrezikshme për t’i dhënë terrorizmit një prapashtesë etnike dhe etnisë një parashtesë paragjykuese. Shqiptarët, faktor shtetformues në Maqedoni, e patolerueshme mungesa...

Debati i mundshëm/ Vendore 2015: Beteja për Tiranën, a do të përballen Veliaj-Kosova?!

Veliaj: Kosova të mos përgojojë gratë si lindin, e pres sot në debat për TiranënKandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, shpërndau...

Kryesore