Saturday, March 2, 2024

Politikë

Kompensimi i ish-të përndjekurve Berisha: Rama kërkon të kthejë kohën e Ramiz Alisë

Kreu i qeverisë, vlerësimet më të larta për ministrat e rinj të kabinetit. U uron suksese në detyrë   Nga mbledhja e përjavshme e kabinetit qeveritar,...

Propozimi në qeveri Letrat me vlerë, shtyhet afati i përdorimit deri në 2015-ën

Ina Jano Kryeministri Berisha kërkoi nga ministrat që javën që vjen të sjellin në qeveri propozimet e reja apo amendimet e mundshme të ligjit aktual...

LSI, në opozitë për koalicionin, në mazhorancë për anëtarin e KQZ-së

Florenc Drizari Debate dhe akuza të ashpra dje në Komisionin e Ligjeve për lirimin e anëtarit të KQZ-së, Ilirian Muho “Ligjet” lirojnë nga detyra anëtarin e...

ZBULOHET SKANDALI PD e ka votuar “Rezolutën çame” që në vitin 2004. Ja si i manipuloi votat PS-ja

Florenc Drizari PDIU: Ngjarja e paprecedentë, të hetohet procesi   “Projekt-Rezoluta për çështjen çame është votuar një herë, nuk votohet për së dyti”. Ishte kjo deklaratë e...

Të përndjekurit dhe të burgosurit politikë, thirrje spektrit të djathtë: Bashkohuni për fitoren

Gëzim Saliu Shoqata e të Përndjekurve dhe e të Burgosurve: E majta denigruese, ne votë për të djathtën   Shoqata Antikomuniste e të Përndjekurve Politikë dhe ajo...

Berisha fiton garën e parë përballë PS-LSI

Ina Jano Kryeministri, mbi gjysmë milioni fansa kundrejt 376 mijë të koalicionit PS-LSI   Ndryshimet më të fundit në arenën e politikës shqiptare duket se nuk kanë...

Takimi me fermerët në Shijak Kryeministri: Alternativa “mavi”, rrënim për fermerët

Ina Jano   Në mandatin e ardhshëm ne do të 3-fishojmë grantet për fermerët shqiptarë. Shqipëria e zhvilluar kalon nga zhvillimi rural Shefi i qeverisë, Sali Berisha,...

Zgjedhjet e 23 qershorit, testohen 800 fletët e para të votimit për Qarkun e Fierit

Florenc Drizari Testimi i fshehtë, KQZ bën provën e parë për numërimin elektronik KQZ teston në mungesë të medias numërimin elektronik, “procesi rezultoi i suksesshëm”   Komisioni Qendror...

Zbardhen dy vendimet që pritet të marrë sot Këshilli i Ministrave

Florenc Drizari Qeveria heq sot taksat për shitjen e tokës bujqësore dhe përgjysmon ato për makinat e përdorura Ridvan Bode: Kjo reformë i adresohet nxitjes së...

Aleanca PS-LSI Milo: Çdo koment nuk ka më vlerë, Majko: Po hesht, po s’i them dot “derrit” dajë

Gëzim Saliu “Lëvizja e LSI-së do të kishte më shumë kuptim, po të ishte bërë 7 apo 10 muaj më parë”   Aleanca PS-LSI do të kishte...

Kryesore