Wednesday, April 17, 2024

Politikë

Sot prezantimi/ Zbardhet raporti i KE-së: Rekomandohet dhënia e statusit për Shqipërinë  

Gëzim Saliu Vjenë, Füle: Shpresojmë që Shqipëria të marrë statusin. Italia e Greqia: Do të nxiten reformat  Raporti i Komisionit Evropian për Shqipërinë që do të...

 Statusi, Rama: Njësoj si komision provimi, kështu jemi katandisur me këtë Evropë sot

Florenc Drizari Kryeministri Rama: Ne e kemi bërë detyrën tonë. Në kohë më të mira, Evropa s’do ta diskutonte.  Ambasadori i SHBA-së, Arvizu: Shqipëria është që...

Basha i përgjigjet Ramës: Stil stalinist me urdhra politikë, kërkon të frikësosh Prokurorinë

Gëzim Saliu  “Qeveria të nisë menjëherë dialogun me dy grevat, Rama të reflektojë konform ligjit” Pas deklaratave të Kryeministrit Rama se mazhoranca ka gati një sërë...

4-mujori i 2014-ës/ Opozita zbardh shifrat për ekonominë: sa janë përkeqësuar treguesit kryesorë

Gëzim Saliu  Basha: Tablo e zymtë e përkeqësimit, e rënies dhe mekjes së pandalshme të ekonomisë  Partia Demokratike, përmes kreut të saj Basha, zbardhi dje shifrat...

Komisioni i Ligjeve/ Amnistia, mazhoranca rrëzon PD-në për dënimin e vjedhjes së votave

Florenc Drizari  Xhafaj: Nisma është një nonsens juridik dhe kushtetues, një gafë profesionale  Bylykbashi: Debati politik do mbetet po aq i ndezur sa ka qenë me...

Bozdo-Qeverisë: Miratoni VKM-në për transportin falas

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, gjatë një takimi me kryetar të shoqatave të invalidëve dhe përfaqësues të Shoqatës së Transportit Urban, bëri me dije...

Policia ndihmoi terroristin Nikolla Geixh të mos rregjistrohej në sistemin TIMS/ Aleanca KuqeZi publikon foto skandalin

Aleanca Kuq e Zi ka publikuar sot foto që tregojnë se në shenjtërimin e katedrales ortodokse “Ringjallja e Krishtit” në Tiranë ka qenë i...

Paketa e opozitës/ Cfarë parashikohet për zgjedhjet lokale të 2015-ës, si do të verifikohen kandidatët

Gëzim Saliu Zbardhet paketa ligjore kundër drogës/ Verifikim kandidatëve për zgjedhjet e 2015-ës, të rivendoset moratoriumi për skafet për dy vite  “Verifikimi i integritetit dhe largimi...

KE pritet të rekomandojë statusin, vendet skeptike ende pa qëndrim përfundimtar

Komisioni Evropian pritet të rekomandojë dhënien e statusit kandidat për Shqipërinë, po nuk dihet se si do të reagojnë shtetet skeptike. KE do të...

Deklaratat e kryepeshkopit serb/ Berisha: S’duhej ftuar, ka duart dhe shpirtin e lyer me gjak shqiptari

Gëzim Saliu “Rama ka zgjedhur Irinej si nun të vizites në Beograd, i është shtyrë 5 herë deri tani nga pala serbe” Ish-kryeministri Sali Berisha ka...

Kryesore