Saturday, March 2, 2024

Politikë

Mashtrim 197 mln euro me maskat Covid. Arrestime në 17 shtete. Hetime edhe në Shqipëri

Zyra e Prokurorit Publik Europian (EPPO) në bashkëpunim me autoritetet gjermane kanë ndërmarrë një operacion të përbashkët në 17 shtete kundër “evazionit fiskal”, të...

Dikur do “binjakëzohej” me Lacion dhe do kishte TV, sot Shkumbini del në ankand për 4 milionë lekë!

Nga Boldnews.al Një nga skuadrat që bëri histori në superligën shqiptare të futbollit, Shkumbini i Peqinit, po “noton” në ujëra aspak të mira, teksa së...

Pensionistët presin rritje pensioni, jo sumite ku Rama bën kurtizanen e Vuçiçit!

Nga Petrit Vasili: Sumiti i ujit ne havan ku Edi Rama ben kurtizanen e Vuçicit, ku trajtohet armiqesisht Kosova, ku perkedhelet Putini duke bere sikur...

Zhupa: Betonizimi do rrënojë Zonat e Mbrojtura, thirrje Presidentit të kthejë ligjin në Kuvend

Deputetja e PD, Ina Zhupa, i ka bërë thirrje sot kreu të shtetit të kthejë mbrapsht në Kuvend, ligjin e ndryshuar për Zonat e...

PD çon në Gjykatën Kushtetuese ligjin për Komisionet Hetimore (DOKUMENTI)

Anëtarët e Komisionit të Ligjeve të Partisë Demokratike do të depozitojë sot në Gjykatën Kushtetuese ankimimin e ligjit për Komisionet Hetimore.Deputetja Dhurata Çupi foli...

Pasi dha për pallate portin e Durrësit, qeveria përdor 400 mln euro të taksapaguesve për port të ri

Taksapaguesit shqiptarë pritet të shpenzojnë minimalisht 400 milionë euro nga taksat e tyre për ndërtimin e një porti të ri për vendin pasi qeveria...

Rama në Azerbajxhan për hapjen e ambasadës Shqiptare në Baku, me avionin e kompanisë së naftës dhe gazit

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ndodhet aktualisht në një vizitë në Azerbajxhan. Qëllimi i vizitës së tij, është pjesëmarrja në ceremoninë e hapjes së...

Media franceze: Si u bë autokrati Rama aleati më i mirë i Perëndimit

Nga Jean-Arnault Dérens , Laurent Geslin dhe Simon Rico E mërkurë 28 shkurt: Shqipëria po organizon një “samit paqeje” me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky. Ditën...

U mor në pyetje rreth 2 orë nga SPAK, ja çështjet ku i doli emri Damian Gjiknurit

Ish-ministri i Energjetikës, Damian Gjiknuri është paraqitur në Prokurorinë e Posaçme. Ende nuk dihen arsyet përse ish-ministri socialist ka shkuar në Prokurorinë e Posaçme....

Strazimiri: Edhe nëse i pyet se cila ka qenë tema e “samiteve”… nuk e mbajnë mend!

Gent STRAZIMIRI “Pas këtij samiti, Shqipëria ka një peshë tjetër në arenën ndërkombëtare” (e ka në kuptimin që është bërë më e rëndë)… “I vetmi sukses...

Kryesore