Wednesday, July 17, 2024

Parashikimi i motit

Temperatura deri në 30 gradë Celcius, ja si parashikohet dita e premte

Kjo e premte do të shoqërohet me mot shumë të ngrohtë për stinën. Masat ajrore nga veriu i Afrikës do të vijojnë ndikimin e...

Kthjellime dhe temperatura të larta, ja si pritet të nisë kjo javë

Vendi ynë do të mbetet nën mbizotërimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të pakta në bregdet dhe zonat e ulëta, ndërsa me kthjellime...

Kthjellime dhe rritje temperaturash, ja si parashikohet moti për sot

Edhe për ditën e premte vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike si pasojë e masave ajrore...

Kthjellime dhe vranësira, ja si parashikohet moti këtë të enjte

Ditën e enjte vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike si pasojë e masave ajrore të thata...

Kthjellime dhe rritje temperaturash, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

Ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike si rezultat i aktivitetit të masave ajrore të thata dhe të...

Shi dhe vranësira në disa zona, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

Moti në vendin tonë, do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta do të mbizotërojnë në të gjithë territorin e vendit, ku...

Kthjellime dhe rritje temperaturash, ja si parashikohet moti për sot

Këtë të premte Shqipëria do të paraqitet nën ndikimin e motit të kthjellët deri pas mesditës. Më pas priten kalime vranësirash të lehta nëpër...

Vranësira dhe reshje shiu, parashikimi i motit për ditën e martë

Për ditën e martë vendi ynë pritet të ndikohet nga kushte atmosfetrike të paqëndrueshme. Për shkak të masave ajrore të lagështa me origjinë jugore.Moti...

Vranësira dhe reshje shiu, ja si pritet të nisë java

Këtë fillim jave Shqipëria paraqitet nën mbizotërimin e motit të vranët. Herë pas here do të gjenerohen shira të dobët e mesatarë. Kjo situatë...

I kthjellët dhe me alternime vranësirash, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e shtunë vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme...

Te fundit