Wednesday, July 17, 2024

Parashikimi i motit

Kthjellime dhe vranësira kalimtate, ja si pritet të jetë dita e sotme

Sipas MeteoAlb, ditën e martë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme.Moti parashikohet të jetë i kthjellët dhe temperatura të...

Kthjellime dhe reshje shiu, ja si pritet të nis kjo javë

Për javën që presim përpara, vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme pasi fillimi i javës parashikohet me mot me diell...

Vranësira dhe reshje shiu, ja si parashikohet moti këtë të enjte

Për ditën e enjte vendi ynë do të ndikohet nga kushte kryesisht të paqëndrueshme atmosferike për shkak të masave ajrore të lagështa me origjinë...

Vranësira dhe reshje shiu, ja si do jetë dita e martë

Këtë të martë pritet përkeqësim i kushteve atmosferike. Moti pritet të jetë i vranët e intervale kthjellimi. Vranësirat pritet të pasohen nga reshje shiu...

E hëna nis me kthjellime, ja si parashikohet moti ditën e sotme

Për javën që presim, vendi ynë parashikohet të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme.Ditën e hënë pritet një përmirësim i përkohshëm i kushteve atmosferike....

Reshje shiu dhe alternime kthjellimesh, si parashikohet moti këtë të premte ?

Ditën e premte vendi ynë parashikohet të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme falë ndikimit të qarkullimit ciklonar, periferisë së presionit atmosferik të ulët...

Reshje shiu dhe vranësira, ja si pritet të jetë moti edhe sot

Ditën e enjte vendi ynë do të ketë kushte atmosferike të paqëndrueshme si rezultat qarkullimit ciklonar shoqëruar me vlera të ulëta të presionit atmosferik...

Shi dhe borë në zonat malore, parashikimi i motit për sot

Për ditën e mërkurë, vendi ynë do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike si rezultat i kalimit të një fronti të ftohtë atmosferik shoqëruar...

Vranësira dhe reshje shiu, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

Për ditën e martë vendi ynë do të ndikohet kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme.Si rezultat i formimit të një zone me presion atmosferik të...

Ulje temperaturash dhe shi, ja si ndryshon moti këtë javë

Pas një fundjave me diell dhe një moti tipik për plazh, gjysma e dytë e prillit  nis me luhatje të mëdha të temperaturave.Moti nis...

Te fundit