Wednesday, July 17, 2024

parashikimi i motit

Kthjellime dhe temperatura të larta, ja si nis dita e hënë

Sipas MeteoAlb, Shqipëria do të vijojë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike. Kjo do të sjellë mot të kthjellët dhe të ngrohtë. Kjo...

Ulje temperaturash dhe shi, ja si ndryshon moti këtë javë

Pas një fundjave me diell dhe një moti tipik për plazh, gjysma e dytë e prillit  nis me luhatje të mëdha të temperaturave.Moti nis...

Temperatura deri në 30 gradë Celcius, ja si parashikohet dita e premte

Kjo e premte do të shoqërohet me mot shumë të ngrohtë për stinën. Masat ajrore nga veriu i Afrikës do të vijojnë ndikimin e...

Kthjellime dhe temperatura të larta, ja si pritet të jetë moti sot

Këtë të enjte moti parashikohet të jetë i kthjellët e me diell gjatë gjithë ditës në të gjithë territorin. Nuk do të mungojnë alternime...

Parashikimi i motit për këtë të mërkurë

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se ditën e mërkurë vendi ynë do të vijojë të ketë kushte atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet i...

Kthjellime dhe temperatura të larta, ja si pritet të nisë kjo javë

Vendi ynë do të mbetet nën mbizotërimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të pakta në bregdet dhe zonat e ulëta, ndërsa me kthjellime...

Kthjellime dhe rritje temperaturash, ja si parashikohet moti për këtë të dielë

Territori Shqiptar do të paraqitet ditën e sotme ( e diel, 7 prill), nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike.Moti i kthjellët dhe relativisht...

Kthjellime dhe rritje temperaturash, ja si parashikohet moti për sot

Edhe për ditën e premte vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike si pasojë e masave ajrore...

Kthjellime dhe vranësira, ja si parashikohet moti këtë të enjte

Ditën e enjte vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike si pasojë e masave ajrore të thata...

Kthjellime dhe rritje temperaturash, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

Ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike si rezultat i aktivitetit të masave ajrore të thata dhe të...

Te fundit