Saturday, July 20, 2024

Kryesore

Berisha: Ata që dje shembën Kishën, kanë ngritur sot murin e bllokimit

Gëzim SaliuUrimi për Krishtlindje, Nishani: Të ecim bashkërisht në rrugën e përparimit dhe begatisë Në ditën e Krishtlindjeve nuk ka munguar urimi, siç do vit dhe nga politikanët. Kryeministri i vendit Sali Berisha...

Ngërçi në KQZ, ndarja e mandateve drejt Kuvendit

Florenc Drizari Partia Socialiste kërkon që KQZ të miratojë një akt të ri për ndarjen e mandatevePërfundimi i afateve lidhur me ankimimin e projektvendimit për ndarjen e mandateve në Kolegjin Zgjedhor ka bërë...

Sport shkurt

Sport AngliHoxhson: Duam penalltitë në miqësoreTrajneri i kombëtares angleze Roi Hoxhson ka kërkuar praktikimin e penalltive në miqësore. Në një prononcim për “Sky Sports”, 65-vjeçari tha se Anglisë i duhet të përmirësojë...

“Pinturikio” nuk harron lehtë “Zonjën e Vjetër”

 Altin VorpsiNëpërmjet një letre të publikuar në sajtin e vet zyrtar, Alesandro del Piero tregon për muajt e fundit që kaloi ne Torino. “Pinturikio” ka qenë një lojtar i Juves për plot...

Horoskopi ditor, 26 dhjetor 2012

Dashi  Falë influencës mjaft pozitive të Venusit, do kaloni momente shumë të lumtura pranë atij që dashuroni. Rutuina do largohet sa hap e mbyll sytë. Në mbrëmje përgatiuni për një surprizë të madhe....

Koalicionet, PS në garën e 2013-ës pa “vagonë”

Gëzim SaliuFtesat për një koalicion të zgjeruar kanë marrë një përgjigje negative, largimet nga koalicioni opozitar, pa zëvendësime Edhe pse duhen më shumë se 5 muaj nga zhvillimi i zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare...

Berisha: Do të kthejmë kokën e Ali Pashës dhe eshtrat e Sami dhe Mit’that Frashërit

Ina JanoTë kthehen në vend eshtrat e gruas së Ismail Qemalit. Komiteti zgjat afatin edhe për tre muajt në vijim, deri në fund të marsit për të përfunduar detyrimet e tij Kryeministri...

Ligji për prokurimin publik Përçahen votat e majta, Marko Bello voton kundër grupit

Florenc DrizariOpozita abstenon draftin për prokurimet publike, mazhoranca akuzon për demagogji dhe spekulim Ndryshimet e fundit në projektligjin për prokurimet publike kanë risjellë përplasjet mes mazhorancës dhe opozitës lidhur me procedurën e përshpejtuar...

Analize