Saturday, March 2, 2024

Kryesore

Berisha pyet gjyqtaren Irena Gjoka: A ke përdorur ndonjëherë mbiemrin Spata

Kryetar i PD-së, Sali Berisha ngriti dyshime mbi integritetin e gjyqtares së Posaçme Irena Gjoka, gjatë fjalës së mbajtur këtë të premte në tubimin poshtë banesës së tij. Berisha ka pyetur publikisht gjyqtaren...

Nevoja për buxhet të qëndrueshëm dhe barrë tatimore të drejtë

IRS (Autoriteti Tatimor i Shteteve të Bashkuara të Amerikës) raportoi në tetor 2023 një plan që synon të mbyllë pabarazinë për tatimet e paguara. Institucioni tha se po punonte që të rriste normën...

Berisha: Dumani me tre apartamente, një ia fali kisha!

Në mesazhin e tij të përditshëm për protestuesit e Partisë Demokratike, Sali Berisha ka sulmuar kreun e SPAK, Altin Dumanin në pikën e tij më të fortë, reputacionin si një njeri i...

Dosja Beleri/ Antenat e celularëve që nxorrën zbuluar provat e fabrikuara të procesit

Sa më shumë thellohesh në dosjen e gjyqit të Fredi Belerit, aq më tepër e kupton që ke të bësh me një proces të denjë për montimet që bënte KGB-ja ruse në...

Berisha: Kërkojmë qeveri teknike sepse me këtë njeri nuk ka zgjedhje, sepse është armik i egër i votës, i opozitës, i lirive

Lideri demokrat Sali Berisha tha se opozita kerkon qeveri teknike para zgjedhjeve se sipas tij kryeministri eshte armik i votes se lire. ''Njerëz të të vërtetës ju, njerëz të betejës për të vërtetat. A...

576 mijë shqiptarë në rrezik varfërie, INSTAT: I varfër quhesh me 225 mijë lekë në muaj

Më shumë se 576 mijë shqiptarë janë në prag rreziku për të rënë në varfëri. Referuar raportit mbi Anketën e Të Ardhurave për vitin 2022, të publikuar nga INSTAT, thuhet se rreziku...

PAMJET/ Momentet e shpërthimit në Lushnje, ja si vinçi prek shtyllën e tensionit e cila shkatërron biznesin

Këto janë pamjet e shpërthimit të ndodhur në kapanonin që po ndërtohej në Lushnje. Siç edhe duket në pamjet e siguruara nga syri.net, vinçi ka prekur telat e tensionit të lartë dhe më...

Rëndohet bilanci i shpërthimit në Lushnjë, pas babait humb jetën dhe i biri

Rëndohet bilanci i viktimave të shpërthimit në Lushnjë, pas Landi Verçanit humb jetën dhe i biri. Viktima rreth 20 vjeç, ka qenë pranë të atit, në momentin e shpërthimit. Ata kanë qenë të...

Analize