Saturday, July 13, 2024
Home Koment Page 2

Koment

Izraeli, Hamasi e Qeveria

Nga Genc Pollo:Vështirë se gjen ndonjë konflikt në botë që shkakton më shumë emocione e merr më shumë vëmendje se ai në Lindjen e...

Rreziqet e drejtësisë së telekomanduar

 Nga Erion Dasho: 1. Lideri i opozitës ndodhet prej muajsh në arrest shtëpie, një lëvizje që qartazi synon shkatërrimin e karrierës së tij politike nëpërmjet...

“Se mos vetëm Eskobari ! Ata ashtu janë të gjithë, kukulla të lobbistëve gjithfarësh”

Nga Ylli Manjani:Se mos vetëm Eskobari. Ata ashtu janë të gjithë. Kukulla të lobbistëve gjithfarësh.Pse Palmeri ç'a ishte?!Po Kim e Lu ç'ishin?! E janë prap...Po...

Thellohet skandali i kredive/ Raiffeisen informoi disa herë qeverinë dhe BSH-në për mashtrimet e...

Nga Klodian Tomorri: Skandali i mashtrimit me kreditë nga dy institucionet financiare jo banka, MCA dhe Final merr të tjera përmasa, të cilat përfshijnë direkt...

Pse Rama nuk flet me Melonin për votën italiane pro pranimit të Kosovës në...

Njohësit e situatës sa i përket votimit për pranimin e Kosovës në Këshillin e Europës besojnë se tri vende që e kanë njohur atë...

Liria e fjalës e rrezikuar nga media

Nga Lutfi DervishiDita e lirisë së shtypit mbetet një ditë e mirë për të parë hijet që kërcënojnë gazetarinë jo nga jashtë, por nga...

Kronikë e një arrestimi të paralajmëruar

Nga Lutfi Dervishi:Në ditën kur supozohej ta arrestonin, ai u zgjua në orën 5:30 të mëngjesit dhe bëri një vrap të lehtë në të...

SPAK-ut i dhuruam ish-ndërtesën e Ujësjellësit”/ Ironia e gazetarit: Po të bënë pyetje të...

Gazetari Klodiani Tomorri, përmes një postimi në Facebook, ka ironizuar deklaratën e sotme të kryebashkiakut Erion Veliaj, i cili tha se i kishte dhuruar...

Kronikë e belasë së ministrave me burrat dhe krapi në mes si dilemë historike!

Nga Agron Gjekmarkaj:Gruaja fut shejtanin në shishe, thotë një proverb, por ministret tona medet, jo nuk ia dalin, hynë në shishen e burrave, thotë ai...

“Kryeministri spanjoll ia kthen Ramës, më mirë dorëzohu Edi, se më keq do bëhet..”

Nga Basir ÇollakuNë shenjë solidariteti homologu spanjoll i kthen xhevap Ramës…I dashur Edi, mos u dorëzo, qëndro, rezisto, mos ta ndjejë, e vërteta do...

Te fundit