Saturday, July 20, 2024
Home Bota Page 3

Bota

Ligji për dërgimin e azilkërkuesve në Ruandë, The Guardian zbardh detaje nga operacioni kombëtar...

Autoritetet britanike do të nisin një operacion të befasishëm për të arrestuar azilkërkuesit në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar.Lajmi bëhet i ditur nga The...

Daullet e luftës në horizont:A do të zgjohet në kohë Evropa?

Duket sikur Evropa gumëzhin në normalitetin e jetës së përditshme. Kafene të zhurmshme, fëmijë që luajnë, turistë që bëjnë foto. Megjithatë, një hije nderet...

Gallup: Biden në nivelin më të ulët të të gjitha kohërave, vetëm 38.7% mbështetje

Sipas rezultateve të sondazhit më të fundit të opinionit publik, presidenti aktual i SHBA-së, Joseph Biden është presidenti më pak i popullarizuar i SHBA-së...

Si e fshehu Irani dëmin nga sulmet e Izraelit? Satelitët zbulojnë të vërtetën

Kur Irani dhe Izraeli shkëmbyen sulme me dronë dhe raketa në fillim të këtij muaji, bota u përgatit për një luftë të plotë në...

Tronditëse! Ish-oficeri i policisë vret me 8 plumba ish-gruan dhe të dashurën e tij...

Një ish-oficer policie i Uashingtonit, i cili dyshohet se vrau ish-gruan dhe të dashurën e tij adoleshente të cilës i rrëmbeu foshnjën që kishin...

Azili në Angli me rrezik/ Tani mund të përfundoni në Ruanda!

Plani i qeverisë britanike për transferimin e azilkërkuesve që mbërrijnë ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar drejt Ruandas ka marrë dritën jeshile nga parlamenti, pas...

“Xhaxhain tim e hëngrën kanibalët gjatë luftës”/ Mediat rrëzojnë rrëfimin e Biden

Presidenti amerikan Joe Biden duket se e ka ekzagjeruar duke treguar historinë e zhdukjes së xhaxhait të tij gjatë Luftës së Dytë Botërore, duke...

SHBA i vuri veton anëtarësimit në OKB, Autoriteti Palestinez thotë se do të rishqyrtojë...

Autoriteti Palestinez do të rishqyrtojë marrëdhëniet dypalëshe me SHBA-në pasi Uashingtoni vuri veton ndaj një mocioni për ta bërë Palestinën një anëtare me të...

Ministri i Jashtëm Iranian: Nëse Izraeli vazhdon, ne do të përgjigjemi. Nëse jo, atëherë...

Irani nuk do të vazhdojë me sulme hakmarrëse ndaj Izraelit, pas sulmit të së premtes ku një raketë izraelite dhe 3 dronë ranë në...

Paralajmërimi/ Borrell: Jemi në prag të një lufte rajonale në Lindjen e Mesme, duhet...

Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell, paralajmëron se Lindja e Mesme është në prag të një lufte rajonale. Deklaratat Borrell i...

Te fundit