Saturday, July 20, 2024
Home Bota Page 2

Bota

Njoftimi zyrtar: Kryeministri sllovak në gjendje të rëndë pas atentatit

Sllovakia u trondit nga një ngjarje e rëndë. Kryeministrit Robert Fico iu bë atentat me armë zjarri. Ky i fundit ka përfunduar fillimisht pa...

Inceneratori” i ha kokën presidentit të Ligurias, arrestohet për korrupsion Giovanni Toti

Hetimi i Prokurorisë së Xhenovas për korrupsionin dhe korrupsionin elektoral në “sistemin Toti” po zgjerohet, pasi presidenti i rajonit të Liguria përfundoi në arrest...

Shkaktonte trombozë/ AstraZeneca tërheq vaksinën kundër Covid-19 në mbarë botën

AstraZeneca njofton se ka nisur një tërheqje globale të vaksinës së saj Covid-19. Kompania farmaceutike tha se do të tërheqë autorizimet e marketingut për...

Rusia fut Zelenskyn në listën e personave të kërkuar

Ministria e Brendshme e Rusisë e ka vendosur emrin e presidentit ukrainas, Volodmyr Zelensky, në listën e personave të kërkuar dhe është publikuar në...

Harroi të merrte kartën e identitetit, Boris Johnson nuk lejohet të votojë

Ish-kryeministri britanik Boris Johnson u largua nga një qendër votimi pasi harroi të merrte me vete kartën e identiteti për të votuar në zgjedhjet...

Zgjedhjet lokale në Angli dhe Uells, konservatorët humbësit e mëdhenj

Mbretëri e Bashkuar- Në Angli dhe Uells janë mbatur zgjedhjet lokale, bashkiake dhe ato për komisionerët e policisë.Ende vijojnë të numërohen votat, por deri...

“AstraZeneca” e pranon: Vaksina anti-Covid mund të shkaktojë efekte anësore

Kompania “AstraZeneca” ka pranuar për herë të parë se vaksina e saj anti-Covid mund të shkaktojë një efekt anësor të rrallë.Kjo ka ardhur pas...

Dëmtimi i bustit të Skënderbeut/ Reagon kryetari i bashkisë së Gjenevës: Dënojmë aktin vandal

Të premten e kaluar, në orët e vona të mbrëmjes është dëmtuar busti i heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu që ndodhet në Gjenevë,...

Eric Trump: Prokurorët e Sorosit po torturojnë babanë tim për t’i delegjitimuar kandidaturën

Eric Trump tha se mbështet fort babanë e tij, ndërsa përpjekjet ligjore kundër tij po shtohen, veçanërisht në gjyqin që po zhvillohet në Nju...

Franca, e vetmja fuqi atomike në BE, Macron kërkon debat europian për armët

Pas fjalimit të flaktë për Europën javën e kaluar, presidenti francez, Emmanuel Macron ka kërkuar tani një debat të gjerë për rolin e armëve...

Te fundit