Friday, April 2, 2021
Home Logos & Art

Logos & Art

Liqenet misteriozë në shkretëtirën Badain Jaran (FOTO)

Në Kinën veriore, në krahinat Mongolia e Brendshme dhe Gansu, ndodhet shkretëtira Badain Jaran, një anomali gjeografike e cila vazhdon t’i mahnitë vizitorët. Krahas...

Ja cilët shtete kanë ndarjen më të bukur simbolikisht të kufijve (FOTO)

Keqkuptimet dhe mosmarrveshjet në nivele të larta politike shpesh rezultojë me pasoja të paparashikueshme dhe të çuditshme, siç është rasti me kufijtë ndërkombëtarë që...

A është ky babai më i keq në botë?(FOTO)

Në fillim kur shohim fotot e tij me të birin, mund ta cilësojmë si prindi më i keq në botë por nuk është ashtu...

Të perceptosh vetminë përmes fotos

Të paktën njëherë në jetën tuaj mund të jeni ndjerë ndoshta të vetmuar, por çfarë është ekzaktësisht vetmia dhe çfarë e bën atë të...

Ky model i xhinseve po përhapet me ritme të larta në botën e modës,...

Xhinset paksa të harruara me dizga sërish janë kthyer në modë, ndërkaq vajzat e famshme i preferojnë shumë. Këtë sezon vajzat e njohura kanë kthyer...

Djema, këto janë xhinset “trend-i” i kësaj vere

Këtë sezon në modë janë modelet e reja të xhinseve, në nuanca të shndritshme dhe nga materialet e lehta. Në trend janë edhe modelet e...

Foto që kanë shokuar botën (FOTO+18)

Këto janë disa fotografi që janë përzgjedhur nga mediat më të mëdha botërore, e të cilat kanë shokuar botën.  

Jetoi 25 vite në shpellë, ajo që ka bërë është e mrekullueshme (VIDEO)

Një artist mund të gjejë frymëzimin kudo. Ky është rasti konkret, ndoshta më i veçanti ndër vite. Një njeri ka kaluar 25 vite në një shpellë,...

Pse i kërkoi falje Erdogan falje Putin? Ky film i animuar tregon gjithcka (VIDEO)

Mediat ruse,përmes një filmi të animuar janë munduar ta paraqesin sipas tyre një ndër arsyet e kerkim faljes të Presidentit turk Erdogan nga Vladimir...

Shkuma party, alkol,vajza “hot”, ja si “harbohen” të rinjë në Dhërmi (FOTO)

Moti i nxehtë është shoqëruar edhe me vajtjen masive në plazh. Moda e festave me shkumë vijon edhe sivjet. Këto pamje mbërrijnë nga Dhërmiu, ku festaxhinjtë...

Te fundit