Sunday, April 25, 2021
Home Eros & Psikologji

Eros & Psikologji

10 arsyet pse duhet të përqafoheni

Një përqafim është një gjest i thjeshtë dhe i dashur që arrin të ketë përfitime të jashtëzakonshme në shëndetin dhe gjendjen shpirtërore. Është i mirë...

Gruaja shet virgjërinë për 250 mijë euro! Arsyeja do ju habisë

Një grua nga Gjermania ka shitur virgjërinë e saj për mijëra euro pasi u lodh duke pritur për “djalin e duhur”. Mandy, e cila...

Këto janë vendet ku femrat ‘vdesin’ t’i prekësh

Shumica e meshkujve shpesh pyesin se ku duhet prekur partneren, në mënyrë që t’ia mundësojnë të përjetojnë ekstazën. Në qoftë se nuk i dini...

Ja pse meshkujt janë të fiksuar pas gjoksit të femrave

Ka qenë dhe mbetet e vështirë për shkencëtarët që të shpjegojnë saktësisht kuriozitetin e meshkujve për gjoksin e femrave. Një teori e re pretendon...

Ja pse nusja qëndron në krahë të djathtë të dhëndrit

Dasmat janë dhe aktivitetet më të shumta që realizohen gjatë stinës së verës. Shpesh lind pyetja se pse dhëndri qëndron në krahun e majtë...

Kjo është ora ideale kur duhet të bëni seks

Çifti mesatar amerikan ka seks për 69 minuta në javë, sipas hulumtimeve të reja. Kjo është e drejtë, 69 minuta në javë. Një sondazh i...

Ja pse duhet të flini zhveshur

8 orë të plota gjumë shoqërohen me jo pak përfitime shëndetsore, por të fjeturit pa rroba mund të na sigurojë edhe më shumë përfitime. Nëse...

Kjo është mosha kur femrat arrijnë kulmin e orgazmës

Kur bëhet fjalë për seksin, njerëzit mendojnë se të jesh në të njëzetat është bonus. Mirëpo ky nuk është rasti për gratë, veçanarisht nëse...

Ky është momenti ideal për të lënë gruan shtatzënë

Edhe për meshkujt, mosha është armiku i pjellorisë. Prandaj, është e gabuar të presësh shumë kohë për një fëmijë. Tek gratë sigurisht që është diçka...

Ja pyetjet që duhet të bëni para se të bini në dashuri

Një romancë dashurie duhet të jetë shumë e fortë në mënyrë që në të ardhmen të mos jetë i nevojshëm avokati i divorcit. Kështu që...

Te fundit