Saturday, May 15, 2021
Home Aktualitet Kronikë

Kronikë

Rrahja me qytë pistolete, SHKB nis hetimet për oficerin

Pas keqtrajtimit të 17-vjeçarit Lulzim Pervana nga ana e oficerëve të Patrullës së Përgjithshme, Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm ka nisur hetimet me qëllim...

Inskenon grabitje nga persona me armë, vjedh lekët e pensionistëve

Elton Qyno Demir Kryeziu, postieri i Komunës Orenjë, fshehu në banesë 13 milionë lekë, më pas denoncoi në polici për grabitje   Postieri i Komunës Orenjë në...

“Stresi” paraqitet në prokurori, akuzohet për armëmbajtje pa leje

Këngëtari Arkimed Lushaj që njihet ndryshe me emrin artistik “Stresi”, është paraqitur në mesditën e djeshme në Prokurorinë e Tiranës, pasi kjo e fundit...

I dënuar me 27 vite burg në Itali, kapet në Lushnjë i kërkuari

Pas disa vitesh në liri, është arrestuar më së fundi shtetasi Stiljan Kishta, i cili njihet nga policia e Lushnjës si person me precedentë...

Hyjnë për të vjedhur delet, mbahen peng nga pronari dhe dy djemtë

Dy persona kanë hyrë në stallën e një fermeri në Durrës për të vjedhur delet, por pasi janë pikasur nga i zoti, ata janë...

Grabitja në Korçë Hyn për të grabitur në banesë, 22-vjeçari qëllon me thikë gruan e shtëpisë gjatë përleshjes

Viktimë e grabitësve ka mbetur edhe një 49-vjeçare në Korçë, e cila teksa qëndronte në banesën e saj, është sulmuar nga një shtetas, i...

Maskat sulmojnë kambistin, i marrin 70 milionë dhe i fusin dy plumba

Elton Qyno Xhemal Liçi bëri rezistencë, katër autorët u larguan me një makinë pa targa Policia: Kemi rënë në gjurmët e autorëve të grabitjes, sekuestrohen edhe...

Dy shpërthime tritoli në Elbasan dhe Dibër, vetëm dëme

Dy shpërthime të fuqishme kanë tronditur qytetin e Elbasanit dhe atë të Peshkopisë, pasi sasi të konsiderueshme tritoli ishin vendosur në dy prona që...

Lajmet e fundit