Opinion nga Komisioni i Venecias për mandatin e Xhaçkës, Bardhi: Kërkesa e mazhorancës e paligjshme dhe qesharake

0
52

Kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar pasi Kuvendi i kërkoi Gjykatës Kushtetuese që të kërkojë një interpretim nga Komisioni i Venecias lidhur me çështjen e mandatit të Olta Xhaçkës, ish-ministres së Mbrojtjes dhe ish-ministres së Jashtme në qeverinë Rama.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Bardhi shkruan se kjo kërkesë e mazhorancës, përveçse është e paligjshme, është edhe qesharake.

Postimi i Bardhit:

Mazhoranca socialiste i kërkon GjK të marrë një opinion këshillimor nga KV se si duhet gjyqtarët kushtetues ta lexojnë vendimin e tyre nr. 1/2023 për mandatin e deputetes strategjike Olta Xhaçka.

Kërkesa përveçse e paligjshme, është qesharake deri në absdurditet!

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here