Vasili: 50 urdhër arrestet, shumica të pa ekzekutuara, dështim me regji dhe i paralajmëruar!

0
294

Nga Petrit Vasili:

Nga 50 urdher arrestet e nxjerra as gjysma nuk jane ekzekutuar nga policia e Edi Rames.Personazhet kyç natyrisht qe nuk u arrestuan.

Asnje surprize, asgje per tu habitur dhe asnje mundesi qe te ndodhte ndryshe.

🚩  A njiheshin keto grupe kriminale?

Po ato njiheshin shume mire me enra mbiemra bile edhe nderkombetarisht.

🚩  A kane pasur lidhje me qeverine e Edi Rames?

Po, ata jane perdorur hapur dhe gjeresisht nga rilindja per zgjedhjet dhe kjo eshte bere e qarte edhe nga pergjimet e prokurorise.Ata jane perdorur per te marre para’ publike permes tenderave, koncesioneve, lejeve per investime per te mundesuar pastrimin masiv te parave.

🚩  Po drejtesia, SPAK e Prokuroria a i njihnin lidhjet e tyre me rilindjen?

Po i njihnin shume mire, dhe dosjet 339 dhe 184 dilnin e tepronin per tu dhene goditje shume te forte deputeteve, ministra e drejtore policie rilindas te inkriminuar dhe bashke me ta edhe grupeve kriminale.

🚩  Po perse nuk veproi drejtesia?

SPAK dhe Prokurori te urdheruar dhe me regji luajten ping pong me dosjet, i zvarriten me qellim, nuk hetuan kurre mbi Ramen, ministrat, deputetet e drejtoret, por i sherbyen mbylljes se ceshtjeve dhe pandeshkueshmrise ashtu sic jua kerkoi Edi Rama.

🚩  Perse 50 urdher arrestet nuk u ekzekutuan ne shumicen e tyre?

Kjo polici e inkriminuar, qe kultivon droge, qe mbron kriminelet gjate zgjedhjeve, qe ata lirisht te blejne vota dhe t’ju bejne presion qytetareve per llogari te Rames dhe rilindjes, nuk i arreston dot kurre ata.

Perkundrazi ashtu sic eshte ne traditen e saj te ” shkelqyer,” policia dekonspiron aksionet ne vazhdimesi.

KONKLUZIONI:

50 urdher arrestet ishin thjesht dhe vetem nje aksion propagandistik me regji si KÇK dikur qe ndihmoi kriminelet bile edhe ju ligjeroi pronat atyre

Deshtimi i tij ishte i qarte dhe paralajmeruar sepse institucione te kriminalizuara policore dhe drejtesia e inkriminuar e me regji nuk mundet te arrestoje kriminelet e mbrojtur po prej tyre.

Asnje iluzion nuk ka dhe nuk mund te kete se keto institucione, qe funksionojne me regjine e rilindjes dhe nen urdherat e mafies, trafikanteve dhe krimeleve do te mund te veprojne ndonje here kunder tyre.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here