Vdekja e kamarierit 17 vjeçar te Club ‘Orange’, montuesi i ashensorit: E montova para 4 vitesh, që prej asaj kohe s’më është kërkuar ta kontrolloj

0
249

Lulzim Allkushi, i arrestuar pas vdekjes së kamerierit Antionio Delilaj një ditë më parë në Club Orange në Sarandë, i pyetur në policia ka deklaruar se ai e kishte montuar pajisjen që përdorej për të transportuar mallrat, 4 vite më parë. Që prej asaj kohë shton ai nuk i është kërkuar që të kryejë kontrolle.

‘Para 4 vitesh më ka kontaktuar pronari i lokalit Spiro Iliadhi. Më kërkoi që t’i montoja një pajisje si ashensor në mënyrë që të ngjisnin produkte ushqimore nga kati i parë në katin e dytë. Montimi është bërë që para 4 vitesh dhe që prej asaj kohe nuk më është kërkuar që ta kontrolloja.’- tha Lulzim Allkushi

 

 

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here