Zgjedhjet për Qeverinë e re në Greqi, publikohen exit-pollet e para

0
168

Qytetarët grekë iu rikthyen këtë të diel qendrave të votimit për një proces të dytë zgjedhor, brenda pesë javësh.

Ndërkohë sipas exit polleve të orës 17:30 , Demokracia e Re ka arritur të grumbullojë një mbështetje prej 42% të pjesëmarrësve në zgjedhje, e ndjekur nga Syriza me 17.6 %, si dhe PASOK 11,5 %.

Rezultatet paraprake:

Demokracia e Re: 42%

Syriza: 17.6 %

PASOK: 11,5 %

KKE: 8.1%

Spartanët: 5%

Zgjidhja Ell: 3.3%

Niki: 3.3%

Navigimi: 3%

DITA: 2.5%

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here