Ziadin Sela dorëhiqet nga posti i kryetarit të Aleancës për Shqiptarët

0
275

Ziadin Sela ka dhënë dorëheqjen nga funksioni i kryetarit të Aleancës për Shqiptarët.

Lajmin ai e dha në konferencën e sotme për shtyp në Tetovë.

Sela theksoi se dorëheqja e tij vjen si pasojë e rezultatit në zgjedhjet për këshilltar komunal në Tetovë, ku ASH nuk arriti të merr asnjë këshilltarë.

 

“Unë i qëndroj asaj që kam thënë që edhe gjatë fushatës, që Tetova nuk është vetëm një komunë, Tetova nuk është vetëm një qytet, është përtej kësaj, të paktën kështu duhet të jetë. Kam dëgjuar që kanë qarkulluar zëra dhe informacione nëpër portale, po është e vërtet. Unë nga ky moment jap dorëheqje të parevokueshme nga kryetari i Aleancës për Shqiptarët”, deklaroi Sela.

 

 

 

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here