Pas 10 orësh mbyllet protesta para kryeministrisë, qytetarët: Rikthehemi sërish nesër

0
195

Pas 10 orësh protestë para kryeministrisë, protestuesit janë larguar dhe protesta është mbyllur.

Ishte paralajmëruar që protestat do të zgjaste 24 orë por pas një ndërhyrje të policisë rreth orës 18:00, e cila i zhvendosi protestuesit nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit” te trotuari përballë kryeministrisë qytetarët pas diskutimeve me njëri-tjetrin kanë vendosur ta mbyllin protestën ditën e sotme, informon gazetari i Ora News, Isa Myzyraj.

Qytetarët kanë vendosur të rikthehen sërish ditën e nesërme në shesh për të protestuar për kërkesat e tyre drejtuar qeverisë.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here