A është kjo mushkonja më e bukur në botë?

0
1017

Mushkonja “Sabeths” është një ndër speciet më të veçanta dhe të bukura të mushkonjave në botë.

Ngjyrat  saj karakteristika të ylberit dhe këmbët elegante me qime të ndritshme e bëjnë një nga mushkonjat më të veçanta në planet, shkruan BBC.

Mushkonja gjendet në Amerikën Qendrore dhe për fat të keq është mbartëse e sëmundjeve tropikale.

Gil Wizen, është entomologu që fotografoi mushkonjën.

Ai thotë se duhej të bënte shumë durim, dhe të planifikonte mirë shkrepjet për të fotografuar sa më bukur mushkonjën e veçantë.

Ai i përshkruan mushkonjat Sabethes jashtëzakonisht të trasha dhe të vështira për t’u fotografuar, veçanërisht në nxehtësinë dhe lagështinë e pyjeve tropikale të Amazonës në Ekuador, ku është shkrepur fotografia.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here