Test psikologjik: Zgjidhni njërën nga figurat dhe zbuloni çfarë do të thotë kjo për ju

0
981

 

Nëse keni zgjedhur:

Nr.1

A e keni vënë re që ndonjëherë përpiqeni vazhdimisht të përparoni dhe kur keni para shtesë në llogarinë tuaj bankare, vjen një shpenzim surprizë dhe ju mbarojnë paratë përsëri? Problemi kryesor këtu është të mos lejoni që frika t’ju kufizojë për të vepruar.

Çështja është që këto përvoja po ndodhin, sepse nuk duhet të kesh bindje të forta se sa herë që përparon, diçka do të ndodhë!

Ajo që bën shpirti juaj është të punojë nga mungesa e vetëdijes. Me shumë gjasa, ju jeni rritur në një ambient ku keni kaluar kohë të vështira.

Bëni një premtim të ri: Ju do të bëni gjithçka që është e mundur për të rilidhur proceset tuaja të mendimit dhe për të trajnuar mendjen në mënyrë që të mos projektoni mendime që kur të keni më shumë, do t’i humbni të gjitha. Ju mund të përparoni ekonomikisht, por do të duhet shumë përpjekje nga ana juaj për t’ju bërë të kuptoni se çfarë thoni dhe mendoni. Por mos hezitoni, bëjeni!

Nr.2

A ndiheni në siklet kur jeni në qendër të vëmendjes? A e gjeni veten duke i vendosur nevojat e të tjerëve para tuajave? A mund të jetë e mundur që ju t’i bëni këto gjëra në mënyrë të pavetëdijshme, sepse identiteti juaj është i lidhur fort me miratimin e të tjerëve?

Shpirti juaj punon për të zbuluar se kush jeni si individ, për të ushqyer dhe ndarë dhuratat tuaja me botën. Po, është mirë dhe e rëndësishme të mbështesni të tjerët; megjithatë, shpesh i bën nevojat e të tjerëve një përparësi mbi veten.

Ju e bëni atë edhe pa kërkuar ndihmë dhe zhgënjeheni, sepse askush nuk ju ka ndihmuar. Identiteti juaj është i lidhur me mënyrën se si ndihen të tjerët për ju. Në një farë mënyre, ju gjithashtu e përgatitni veten për zhgënjim dhe tërhiqni njerëz që mund të përfitojnë nga natyra juaj bujare.

Duke filluar nga sot, filloni çdo ditë me pohime të shëndetshme që ju inkurajojnë të shfrytëzoni sa më shumë çdo ditë dhe të përqafoni plotësisht fuqinë tuaj personale. Prandaj, hidhni një vështrim në pasionet dhe aftësitë tuaja dhe ndërmerrni hapat e nevojshëm për t’i adoptuar ato, duke krijuar kohë për ato pasione dhe interesa.

Detyra juaj është të prezantoni veten dhe t’i bëni qëllimet tuaja përparësi.

Nr.3

A qëndroni në një marrëdhënie më gjatë seç është e nevojshme? A e gjeni ndonjëherë veten në marrëdhënie jo të shëndetshme? Ka shumë të ngjarë që shpirti juaj po ju thotë të mos keni frikë të qëndroni vetëm.Nuk është se nuk e kuptoni gjënë toksike, por sepse keni frikë nga ndryshimi.

Ju duhet të kërkoni brenda vetes burimin e ndjesisë së frikës nga braktisja, pra çfarë e shkakton atë. Do të zbuloni se keni gjithçka që ju nevojitet për të mbushur kupën tuaj dhe se jeni një individ i fortë që është pjesë e një shpirti madhështor, i cili është edhe i mençur.

Tani është koha e përkryer për të shëruar plagët dhe për të mësuar të largoheni nga situatat që e dini se nuk janë të mira për ju.

 

 

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here