Autori i vrasjes në Elbasan jep deklaratën paraprake: Ishte vetëmbrojtje. Ndaluam makinën me para dhe na qëlluan me armë

0
2

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Elbasan, ku mbeti i vdekur Pjerin Xhuvani.

Burime nga policia thanë më herët se autori i dashur është vetëdorëzuar në polici, ku edhe ka dhënë dëshminë e tij.

Arber Paplekaj i dorëzuar në polici, në deklaratën e tij paraprake është shprehur se ka qëlluar për vetëmbrojtje.

Paplekaj mësohet se ka thënë se personat që po lëviznin me makinën me para dhe karta identiteti kanë qëlluar me arme ndaj tyre, pasi i kanë ndaluar për ti denoncuar në polici. /syri.net

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here